Monitörün fişinin takılı olması elektrik yakar mı?

Fatih ALEMDAR

Hectopat
Merhaba ben geceleri bilgisayarı kapattıktan sonra arkadan PSU'nun düğmesinden kapatıyorum tamamen bilgisayarı ama priz ile monitör hala bağlı kalıyor monitörün sağında turuncu ışık yanıyor peki bu ışığın açık olması elektrik yakar mı?

Monitörün power tuşuna basmazsanız hazırda bekler. Kaba hesap saatte 5-10W arası bir tüketimi olur. Faturaya pek etkisi olmasa da gereksiz bir tüketimdir. Ben hiç umursamam ama ciddiye alanlar için bu da bir tasarruf önlemidir.

Konu ile alakalı mı bilmiyorum ama bende modemi açık bırakıyorum merak ettim şimdi acaba oda elektrik yakar mı fazla?

Harcar. Kullansan da kullanmasan da eve bir radya dalga salıyor o cihaz. Tüketimi yine önemsiz miktarda olur.

Merhaba ben geceleri bilgisayarı kapattıktan sonra arkadan PSU'nun düğmesinden kapatıyorum tamamen bilgisayarı ama priz ile monitör hala bağlı kalıyor monitörün sağında turuncu ışık yanıyor peki bu ışığın açık olması elektrik yakar mı?

Turuncu ışık 0.5 watt yakar. Çok düşük bir değer.
İsterseniz anahtarlı priz alın ya da prizin ucuna anahtar ekleyin. İşiniz bittiğinde direkt anahtardan kapatın.

İsterseniz anahtarlı priz alın ya da prizin ucuna anahtar ekleyin. İşiniz bittiğinde direkt anahtardan kapatın.

Priz konusuna katılıyorum ama sadece ışık harcaması değil stand by modunda olduğu için 3-5 watt ya da üzeri gibi bir harcaması vardır. Ürün klavuzundan belki bu harcamaya dair bilgi bulunabilir.

LED değil, bütün kart ayakta standby konumunda. Tüketim LED üzerinden değil yani. O tüketim de ürüne göre 5 ila 10W arasında değişiyor genelde.

Monitörün Power tuşuna basmazsanız hazırda bekler. Kaba hesap saatte 5-10W arası bir tüketimi olur. Faturaya pek etkisi olmasa da gereksiz bir tüketimdir. Ben hiç umursamam ama ciddiye alanlar için bu da bir tasarruf önle midir?

Harcar. Kullansan da kullanmasan da eve bir radya dalga salıyor o cihaz. Tüketimi yine önemsiz miktarda olur.

Peki 3'lü prizle 6'lı priz arasında fark var mı elektrik faturası açısından merakımdan soruyorum yani 6'li priz alsam 3 tanesini kullansam 3'lu pirizdeki kullanacağım 3 tanesi ile aynı mi?

Peki 3'lü prizle 6'lı priz arasında fark var mı elektrik faturası açısından, merakımdan soruyorum. 6'li priz alsam 3 tanesini kullansam, 3'lü pirizdeki kullanacağım 3 tanesi ile aynı mı?
Fark olmaz. Prizler tüketici değil, kaynak sağlayıcıdır. Güç çekmezeniz 3-5-10 adet olmasının etkisini görmezsiniz.

LED değil, bütün kart ayakta standby konumunda. Tüketim LED üzerinden değil yani. O tüketim de ürüne göre 5 ila 10W arasında değişiyor genelde.

Hocam ben akıllı priz kullanıyorum. Standby durumunda monitörümün ve tvmin hatta PlayStation4'ün çektiği akımı anlık görebiliyorum. Akıllı prize göre, Benim cihazlar standby durumundayken 0.5 watt çekiyor.
5 watt değil

Yeni konular

Geri
Yukarı