Monitörün gidip geliyor

freiz

Femtopat
Daha fazla  
Ekran sürekli gidip geliyor açılıyor oyuna giriyorum 3 saniyede bir yapmaya başlıyor gariptir her oyunda yapmıyor mesela CS:GO'da hiç yapmadı.
Kafayı yemek üzereyim sorunu bulamıyorum internette okuduğum kadarıyla RAM'lerin yerini değiştirmek yetiyormuş değiştirdim fakat tekrar aynı problem. Bazıları da Power supptan dolayı demiş ama Watt hesaplayamıyorum.
Kullandığım sistem.

Intel® core™ i5-10400F​

Radeon RX 570​

monitör: HP 2311GT

Ekran sürekli gidip geliyor açılıyor oyuna giriyorum 3 saniyede bir yapmaya başlıyor gariptir her oyunda yapmıyor mesela CS:GO'da hiç yapmadı.
Kafayı yemek üzereyim sorunu bulamıyorum internette okuduğum kadarıyla RAM'lerin yerini değiştirmek yetiyormuş değiştirdim fakat tekrar aynı problem. Bazıları da Power supptan dolayı demiş ama Watt hesaplayamıyorum.
Kullandığım sistem.

Intel® core™ i5-10400F​

Radeon RX 570​

Aynı sorunu ben yaşıyordum. Ara sıra elektrik kesimi olunca oluyor bu.
Kesin Çözümü : Amd Cleanup ile driverleri kaldırıp driveri tekrar yükleyin. Sorun ortadan kalkar. Aynı ekran kartına sahibiz.

Kasadan monitöre bağlı olan kabloyu çıkartın 1 dakika bekleyin tekrar takın (monitörden değil kasadan) bende de sanki böyle sorun olmuştu öyle çözdüğümü hatırlıyorum.

Kullandığım sistem.

ıntel® core™ i5-10400F​

Radeon RX 570​

Monitörün ve kablosunun düzgün çalıştığından emin misin değilsen farklı bir kablo ile TV'ye bağla bilgisayarını monitör ve kablosunu test et. CS:GO'da olmuyor demişsin ağır oyunlarda mı oluyor öyle ise PSU kaynaklı olabilir.

2sinide denedim kablo değiştirdim fakat yine aynı hata psu sorunu olduğunu düşünmüyorum çünkü bundan önce kullandığım işlemcinin wattı daha fazlaydı hiç böyle bir problemle karşılaşmamıştım

Geri
Yukarı