Monitörün oyunlara etkisi var mı?

Kastanbolu

Kilopat
Merhabalar, yeni bir sistem topladım parçalarım; MSI RX 590, MSI Max Tomahawk anakart, RAM 8x2 3000 MHz Corsair vengerance, R5 3600X işlemci, 240GB SSD, 600W SilverStone PSU, kasa, Aerocool Aero One eclipse.
Bu sistemimi eski bir monitörümle kullanmak zorundayım çünkü bütçem yetmedi.
Monitör 2012 yılında almış olduğum Casper'in monitörü ben bu ekran ile oyunlarda çeşit çeşit problemler yaşar mıyım DVI ve VGA girişi var ve en önemlisi görüntü alabilir miyim?

DVI takar kullanırız artık napalım monitörler az buz para değil al demesi kolay da 1300TL 144HZ en ucuz monitörler...
Monitör al diyen olmadı dostum sana. Mevcut elindeki monitörü nasıl kullanacağın hakkında bilgi aktarıyorum sana.

Birde kasam nasıl acaba onun fiyat aralığında en iyisi bu mu?
Ryzen 5 3600x israf, rx 590 da ucuza kaçma olmuş. İşlemci ryzen 5 2600x işini görürdü ve ekran kartı da gtx 1660 super tavsiye ederim. ayrıca monitöre de paran kalmamış çok profesyonel bir amaç için değilse daha uygun bi sistem toplanabilirdi.

Ryzen 5 3600x israf, rx 590 da ucuza kaçma olmuş. İşlemci ryzen 5 2600x işini görürdü ve ekran kartı da gtx 1660 super tavsiye ederim. ayrıca monitöre de paran kalmamış çok profesyonel bir amaç için değilse daha uygun bi sistem toplanabilirdi.
İleriye yönelik ömürlük olmasını istediğim için işlemciyi değiştirmek istemediğimden almışken tam alayım dedim.
Monitör 720P ise işlemcinizin gücünü yeteri kadar alamazsınız. Ryzen işlemciler için 1080P monitör şart.
İlk defa böyle bir şey gördüm, internette böyle bir şey yazmıyor eminmisiniz hocam?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı