Monitörün oyunlara etkisi var mı?

Kastanbolu

Kilopat
Merhabalar, yeni bir sistem topladım parçalarım; MSI RX 590, MSI Max Tomahawk anakart, RAM 8x2 3000 MHz Corsair vengerance, R5 3600X işlemci, 240GB SSD, 600W SilverStone PSU, kasa, Aerocool Aero One eclipse.
Bu sistemimi eski bir monitörümle kullanmak zorundayım çünkü bütçem yetmedi.
Monitör 2012 yılında almış olduğum Casper'in monitörü ben bu ekran ile oyunlarda çeşit çeşit problemler yaşar mıyım DVI ve VGA girişi var ve en önemlisi görüntü alabilir miyim?

İleriye yönelik ömürlük olmasını istediğim için işlemciyi değiştirmek istemediğimden almışken tam alayım dedim.

İlk defa böyle bir şey gördüm, internette böyle bir şey yazmıyor eminmisiniz hocam?
o zaman işlemci pahalıya kaçsada mantıklı olmuş ama dediğim gibi ekran kartı yanında hiç olmamış. dediğim gibi Gtx 1660 super ya da biraz daha çıkarsan Rtx serisi öneririm bu işlemciye. Monitör de böyle bi sisteme en az 144hz şart. 1000tl den aşağı bulamazsın. Acer ve Viewsonic markasının var en uyguna. O monitöre dönüştürücü de takacağın için kalite baya bi düşer

@Kastanbolu

Monitörün çözünürlüğü düştükçe iş işlemciye düşer. Yani yapılacak işin hızı işlemcinizin tek çekirdek gücüne bakar. 3600'ün testlerine bakmadım ama i3 8100 bile Ryzen 5 2600'ü 720P'de ezip geçiyor.
1080P monitör almalısınız.

@Kastanbolu

Monitörün çözünürlüğü düştükçe iş işlemciye düşer. Yani yapılacak işin hızı işlemcinizin tek çekirdek gücüne bakar. 3600'ün testlerine bakmadım ama i3 8100 bile Ryzen 5 2600'ü 720P'de ezip geçiyor.
1080P monitör almalısınız.
Monitör eski ama 1920x1080 yapabiliyorum sorun olur mu buna rağmen?

Pek sağlıklı olmaz ama oyunları VSR ile şimdilik 1080P'de oynayın. Yakın zamanda 1080P, mümkünse 75 Hz bir monitör alırsınız.
Çok teşekkürler, sistemi dizdim bi ekran kartı arıyorum 1200TL civarı bütçem var 2.el RX 580 buldum.
Bulduğum ürünler şunlar hangisini almalıyım biri 2.el ama 8GB; MSI AMD Radeon RX 580 ARMOR 8G OC 8GB 256 bit GDDR5 DX(12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı