Monitörün renkleri soluk ve parlak oldu

Lamelo

Hectopat
Merhaba ben bugün oyun oynamaya geçerken baktım ki monitörün renkleri sanki çok az solmuş gibi gördüm (yüksek ihtimal bu pisikolojik birşeydi) daha sonra driverları güncelledim sonra ekran gidip gelmesi oldu (klasik driver yüklerken en son olan şey) ondan sonra ekran gelince baktım ki çok parlak renkler ve soluk yani çok kötüydü daha da sonra PC'yi kapattım, kasanın içini açıp kabloları sıkılaştırdım, monitörün kabloları sıkıydı fakat yine de sıkılaştırdım ve tekrar PC'yi açtığımda renkler eski haline dönmüştü yani hiçbir sorun kalmamıştı. Peki ya bunu sebebi ne olabilir şu an bir sıkıntı yok ama bu olayların olması kafamda biraz soru işaretleri bıraktı. Bilgili birisi yazarsa çok sevinirim.

Teşekkürler.

Büyük ihtimal kablonun temassızlığındandır. Temassızlıkdan kastım kablonun yerinden gevşemesi. Bu sorunu bir kaç yerde duymuştum. Ya dediğim gibi temassızlığından ya da kablonun yıpranmasından dolayı oluyor. Yıpranmışsa bir bilgisayardan anlayan birine götürebilirsin ama kablo da hasar yoksa kablonun temassızlığındandır yani sıkıntı yok için rahat olsun 😀

Geri
Yukarı