Türkçe öğretmenliği okunur mu?

Sözelde iyi çalışıp ilk 10.000 mutlaka yapın derim.
Hacettepe Üniversitesi Türkçe öğretmenliği iyi bir bölümdür.
Herkes öğretmenliklerin atamasından şikayetçi, eğer gerçekten istiyorsanız ve alanınızda başarılı bir öğretmenseniz neden korkasınız veya tereddüt edesiniz? Bal gibi de okunabilir bir bölüm.
Ankara, İstanbul ve İzmir gibi öne çıkan illerde olması her zaman için daha iyidir.
TYT'de birkaç net matematik (problemler veya temel kavramlardan) yaparsanız çok iyi olur. Geometri zorlamayın derim, onun yerine biyoloji veya fenden basit giriş konularını yapmaya çalışın derim, katkısı olacaktır.
Yine de çok iyi bir AYT ortalama bir TYT'nin açığını kapatabilir.
Sorularınızı sorabilirsiniz.
Başarılar dilerim.

Sözelde iyi çalışıp ilk 10.000 mutlaka yapın derim.
Hacettepe Üniversitesi Türkçe öğretmenliği iyi bir bölümdür.
Herkes öğretmenliklerin atamasından şikayetçi, eğer gerçekten istiyorsanız ve alanınızda başarılı bir öğretmenseniz neden korkasınız veya tereddüt edesiniz? Bal gibi de okunabilir bir bölüm.
Ankara, İstanbul ve İzmir gibi öne çıkan illerde olması her zaman için daha iyidir.
TYT'de birkaç net matematik (problemler veya temel kavramlardan) yaparsanız çok iyi olur. Geometri zorlamayın derim, onun yerine biyoloji veya fenden basit giriş konularını yapmaya çalışın derim, katkısı olacaktır.
Yine de çok iyi bir AYT ortalama bir TYT'nin açığını kapatabilir.
Sorularınızı sorabilirsiniz.
Başarılar dilerim.

TYT'de hiç matematik fen yapmasam kazanabilir miyim?

Bu soruyu benden iyi cevaplayabilen olamaz sanırım
Atanmak çok zor heves kırmak istemiyorum.
Atandığında atanan insanların çalışmaktan psikolojisinin iyi durumda olmadığını göreceksin
Okul bitmeye yakın mühendislik okuyan arkadaşların iş staj kovalarken senin ailen-çevren KPSS diye darlamaya başlayacak YKS'den çok daha zor bir dönem geçireceksin

Eğer oldu da atanırsan
35-40bin lira gibi bir maaş ortalamasına sahip olacaksın
Her maaşın takır takır yatacak
Çocuklarla vakit geçirmek yourucu da olsa bu dünyadaki en keyif verici meslek olabilir hele ki çocuklarla aranda güzel bir arkadaşlık bağı varsa seni seviyorlarsa inanılmaz keyifli işe gideceksin sabahları
Sabahçı-Öğleci bir okula gelirsen işin erken bitecek sana boş zamanlar kalacak
yaz tatili sömestr...

diğer söylediğin bölümde yata batarsın ya çıkarsın ama öğretmenlik ne öldürür ne süründürür hep ortalama bir insan olursun.

Hatta stajdan itibaren ne kadar keyifli bir meslek olduğunu göreceksin. Yaşı oturmuş bizden büyük hocalar gün bile yapıyor teneffüslerde öğretmenler odası muhabbetleri bile keyifli iş yerinde sevmediğin bir hoca olursa onu en fazla teneffüste 10dk görüyorsun bir daha görmüyorsun sınıf tamamen sana ait sana emir veren birisi yok. Sabah her gün ilk 2 dersi boş olup okula 9.30da gelip 1'de giden hoca var...
Hocam peki 23 yaşından sonra okunur mu Türkçe öğretmenliği? Lise mezunu olarak katip oldum 2 aydır çalışıyorum. Ancak ömür boyu adliye stresi çekilmez gibi gözüküyor, aklımda öğretmenlik vardı sizce katipliği bırakıp öğretmenlik okumak ne kadar mantıklı olur?

Hocam peki 23 yaşından sonra okunur mu Türkçe öğretmenliği? Lise mezunu olarak katip oldum 2 aydır çalışıyorum. Ancak ömür boyu adliye stresi çekilmez gibi gözüküyor, aklımda öğretmenlik vardı sizce katipliği bırakıp öğretmenlik okumak ne kadar mantıklı olur?
Hocam atandığınızı varsayarsak çok mantıklı olur.

Türkçe Öğretmenliği hâlâ okunur mu?
İş imkanı ve maaşları nasıl?
YKS'ye kesinlikle sözelden gireceğim aklımda sadece çizgi film ve animasyon ile Türkçe Öğretmenliği var.
İkisi arasında gidip geliyorum.
Sizce hangisinin önü daha açıktır?
Öğretmen olanlar/olacaklar cevaplarsa daha açıklayıcı olabilir.
Çizgi Film ve Animasyon gibi bölümleri önermem, hatta direkt olarak İletişim, Tasarım, Güzel Sanatlar gibi fakültelerin içerisindeki hiçbir bölümü önermem, çünkü gerçekten kısıtlı bir iş istihdamı var. Türkçe Öğretmenliği ataması ortalama, elbette Özel Eğitim Öğretmenliği kadar iyi değil ancak kesinlikle Çizgi Film ve Animasyon gibi bölümlerden daha iyidir.

Hocam okunur dediğim için çok özür dilerim kesinlikle okumayın bitti artık seneye 6-8 bin arası öğretmen alımı yapılacakmış bu sene 20bin öğretmen alınacak 800ü Türkçe öğretmeni. Seneye 7bin öğretmen alınacaksa oran orantıyla 280 Türkçe öğretmeni yapar açıkta 20bin öğretmen var her sene bu sayı arttığına göre baktığımızda atanma şansınız sınava girenler arasında %1. Yapmayın lütfen

Hocam okunur dediğim için çok özür dilerim kesinlikle okumayın bitti artık seneye 6-8 bin arası öğretmen alımı yapılacakmış bu sene 20bin öğretmen alınacak 800ü Türkçe öğretmeni. Seneye 7bin öğretmen alınacaksa oran orantıyla 280 Türkçe öğretmeni yapar açıkta 20bin öğretmen var her sene bu sayı arttığına göre baktığımızda atanma şansınız sınava girenler arasında %1. Yapmayın lütfen
Hocam haklısınız fakat belki işler 5-6 seneye değişir.

Hocam okunur dediğim için çok özür dilerim. Kesinlikle okumayın, bitti artık. Seneye 6.000-8.000 arası Öğretmen alımı yapılacakmış. Bu sene 20.000 Öğretmen alınacak, 800'ü Türkçe Öğretmeni. Seneye 7.000 Öğretmen alınacaksa oran orantıyla 280 Türkçe Öğretmeni yapar. Açıkta 20.000 Öğretmen var, her sene bu sayı arttığına göre baktığımızda sadece %1 atanma şansınız var. Yapmayın lütfen.
Merhaba @mami1234. An itibarıyla nasıl bir yol izlemeyi düşünüyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı