Monster Abra A5 13.4.1 Ekran kartı değişir mi?

ardamemis

Decapat
Bilgisayarım güçlü olmasına rağmen düşük performans alıyorum, ekran kartını değiştirebilir miyim? GTX 1070 veya 580 gibi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır. Öncelikle dizüstünde ekran kartı değişmiyor bu 1. Saydıklarınız masaüstü ekran kartları bu 2. Ama masaüstü ekran kartı takmak isterseniz Wifi kartını söküp bir aparat ile takabilirsiniz. Ek olarak PSU da lazım.

Hayır. Öncelikle dizüstünde ekran kartı değişmiyor bu 1. Saydıklarınız masaüstü ekran kartları bu 2. Ama masaüstü ekran kartı takmak isterseniz Wifi kartını söküp bir aparat ile takabilirsiniz. Ek olarak PSU da lazım.
Peki performans sorununu nasıl halledeceğim? Minecraft'ta bile Hypixel'deyken 60fps in altına düşüyor.

1. Bazı laptoplarınki değişiyor
2.Masaüstü GPU su derken ne dediğinizi anlamadım. 1070 laptoplarda olabilir veya harici olarak bazı laptoplarda değişimi gerçekleşebilir
Peki performans sorununu nasıl halledeceğim? Minecraft'ta bile Hypixel'deyken 60fps in altına düşüyor.
Geforce Exprience den oyunu optimize ettinmi?
Yada MC ayarlardan FPS sınırını sınırsız yaptınmı?
Son olarak MC yi GPU dan çalıştırdığından eminmisin?(büyük ihtimalle GPU da çalışıyordur)

1. Bazı laptoplarınki değişiyor
2.Masaüstü GPU su derken ne dediğinizi anlamadım. 1070 laptoplarda olabilir veya harici olarak bazı laptoplarda değişimi gerçekleşebilir

Geforce Exprience den oyunu optimize ettinmi?
Yada MC ayarlardan FPS sınırını sınırsız yaptınmı?
Son olarak MC yi GPU dan çalıştırdığından eminmisin?(büyük ihtimalle GPU da çalışıyordur)
Dediklerinin hepsini yaptım aynı sorun cs de de oluyordu 15-20 kişilik serverlarda 60 70 fps alıyordu

Ve bide MC ye RAM verdinmi
Bu arada oyun sırasında Windows+G ile GPU, CPU, RAM kullanımına baktıysan kullanım yüzdelerini söylermisin?
7gb ram veriyordum 3 gb'a düşürdüm çünkü fark yok bekle atıyorum
1575151715276.png

burda 8gb ram vermiştim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı