Monster Abra A5 13.4 Düşük FPS Sorunu

Format işini birkaç kez denedim ama sorun o değil. Sistem orijinal Windows 10 Pro. Sorunumun çözüleceğine dair umudum sıfır her şeyi denedim ekstra RAM ve yeni SSD almak dışında. Cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim. @KatliyaM

Sayfada scroll yaparken takılan başka biri var ve çözümünü biliyorsa bana ulaşsın lütfen.

Format işini birkaç kez denedim ama sorun o değil. Sistem orijinal Windows 10 Pro. Sorunumun çözüleceğine dair umudum sıfır her şeyi denedim ekstra RAM ve yeni SSD almak dışında. Cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim. @KatliyaM

Sayfada scroll yaparken takılan başka biri var ve çözümünü biliyorsa bana ulaşsın lütfen.

Ne demek hocam umarım çözebilirsiniz. 😊

@eyup357 ben de Abra A5 v14.1 var ve aldığım andan beri neredeyse her oyunda (hatta YouTube'dan müzik dinlerken veya internette gezerken dahil) FPS drop/takılma sorunu yaşıyorum. Değişim istedim sorun düzelmedi. Servise gönderdim PC canavar gibi hiçbir sorun yok dendi. 2018'den beri mecbur bu şekil kullanıyorum. Özellikler;

• Intel Coffee Lake Core i7-8750H
  • 4 GB GDDR5 NVIDIA GTX1050 Ti 128 bit
  • 15.6" FHD 1920x1080 144Hz IPS mat LED ekran
  • 8 GB (1x8GB) DDR4 2666MHz
  • 250GB M.2 SSD
  • 1 TB HDD
    Anladığım kadarı ile aynı veya benzer bir soruna sahipsiniz. Bu sorundan kurtulabilmek için ekstra RAM almak yeterli mi sadece?
Virüs bulaşmış olabilir mi acaba? Ya da güç tasarruf modunda filan olabilir mi?
Edit: Format atmayı denemişsiniz görmemişim özür dilerim.
Eğer windowstan kaynaklanan bir durum yoksa sorun bir çok şeyden kaynaklanıyor olabilir . SSD hız ve sağlık testi yapar mısınız?

Virüs bulaşmış olabilir mi acaba? Ya da güç tasarruf modunda falan olabilir mi?
Eğer Windows'tan kaynaklanan bir durum yoksa sorun birçok şeyden kaynaklanıyor olabilir. SSD hız ve sağlık testi yapar mısınız?

Bu sorunlar PC'yi aldığım andan beri devam ediyor. Defalarca farklı, yetkin kişiler tarafından format atıldı. SSD için test yapıldığını da anımsıyorum ama emin olamıyorum. Nasıl yapılacağını araştırayım, öğrenir öğrenmez yapıp buraya yükleyeceğim.
Virüs bulaşmış olabilir mi acaba? Ya da güç tasarruf modunda falan olabilir mi?
Eğer Windows'tan kaynaklanan bir durum yoksa sorun birçok şeyden kaynaklanıyor olabilir. SSD hız ve sağlık testi yapar mısınız?

test için böyle bir program buldum ve sonuçlar bu çıktı. Şu anda dahil sayfayı scroll yaparken başta bir anlık duraksayıp öyle kaydırıyor.

Son düzenleme:
Bu sorunlar PC'yi aldığım andan beri devam ediyor. Defalarca farklı, yetkin kişiler tarafından format atıldı. SSD için test yapıldığını da anımsıyorum ama emin olamıyorum. Nasıl yapılacağını araştırayım, öğrenir öğrenmez yapıp buraya yükleyeceğim.

test için böyle bir program buldum ve sonuçlar bu çıktı. Şu anda dahil sayfayı scroll yaparken başta bir anlık duraksayıp öyle kaydırıyor.
Şuan aklıma bir neden gelmiyor açıkçası . Okuma - Yazma değerleri normal gibi. Biraz araştırma yapayım bilgisayar hakkında .

Çok eski konu ama gene de yazayım. Sorun onboard grafik kartının devrede olması. Sadece ikinci monitörü seçtiğinde kendisi devre dışı kalıyor ve bu sayede daha fazla fps alıyorsun. Eğer BIOS'unuzda devre dışı bırakma olayı yoksa maalesef ya düşük fps ile takılacaksınız ya da monitör alacaksınız.

Geri
Yukarı