Monster Abra A5 13.4 Düşük FPS Sorunu

Arkadaşlar n11 üzerinden kendim satın aldım kingston marka ram ve cayır cayır çalışıyor sıfır sıkıntı diyebilirim kendim taktım cihaza basit zaten takması vidaları kolay açılıyor.Lenovo kullanan arkadaşa gelince hocam 16 gb raminiz var ama tek slotmu bilmek lazım zira burda asıl amaç 2x ram kullanarak bant genişliğini 2 ye katlamak cs go lol tarzı fps si sabit olmayan oyunlarda yerine göre 200 lere fırlıyor yerine göre 150'lere kadar düşüyor ama şunu diyebilirim 1050 ekran kartıyla tatmin edici performans alıyorum 1060 1050ti varsa cihazınızda siz daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Ya ben baktım özelliklere 2X 8gb ram varmış daha fazla ram takabiliyor muyum buna?

Ya ben baktım özelliklere 2X 8gb ram varmış daha fazla ram takabiliyor muyum buna?
Hayır eklenemiyor.Ayrıca şunuda belirteyim fps bendede oyun başı 220 oluyor o civarlarda 150 altına inmiyor fakat ekran 60 hz olduğu için aldığınız akıcılık saniyede 60 kareyle sınırlı olucaktır ama ne kadar fazla fps alırsanız o kadar hızlı bir şekilde refrekslerinizi cihaz algılayıp daha iyi raporlayacaktır lol zaten 60 fps altına inmediği sürece görüntüdeki akıcılık konusunda sıkıntı yaşamassınız.%0.1 fps oranınıda ölçmekte fayda var farklı nedenlerden ötürü takılmalar olabilir.

Hayır eklenemiyor.Ayrıca şunuda belirteyim fps bendede oyun başı 220 oluyor o civarlarda 150 altına inmiyor fakat ekran 60 hz olduğu için aldığınız akıcılık saniyede 60 kareyle sınırlı olucaktır ama ne kadar fazla fps alırsanız o kadar hızlı bir şekilde refrekslerinizi cihaz algılayıp daha iyi raporlayacaktır lol zaten 60 fps altına inmediği sürece görüntüdeki akıcılık konusunda sıkıntı yaşamassınız.%0.1 fps oranınıda ölçmekte fayda var farklı nedenlerden ötürü takılmalar olabilir.

Eğer pc imde daha fazla RAM slotu olsa da mı takamıyorum?

Eğer pc imde daha fazla RAM slotu olsa da mı takamıyorum?
Hocam şimdi cihazda yer varsa 16+16 da olur 16+8 de olur o size kalmış ama dual channel olursa ramler hem işlemci hemde işlemci içindeki görüntü motorunu sağlayan hd grapics grafik kartıda daha yüksek bant genişliği sağlıyacağı için yüksek fps değeri alan oyunlarda fps yi dahada genişletecektir halihazırda zaten dual channel ram kullanıyorsanız farklı bir sorun olabilir ben her şeyden emin olduktan sonra bunu test edip bu sonuçlara varabildim.

Hocam şimdi cihazda yer varsa 16+16 da olur 16+8 de olur o size kalmış ama Dual Channel olursa RAM'ler hem işlemci hem de işlemci içindeki görüntü motorunu sağlayan HD grapics grafik kartıda daha yüksek bant genişliği sağlıyacağı için yüksek FPS değeri alan oyunlarda FPS'yi daha da genişletecektir halihazırda zaten Dual Channel RAM kullanıyorsanız farklı bir sorun olabilir ben her şeyden emin olduktan sonra bunu test edip bu sonuçlara varabildim.

@eyup357 ben de Abra A5 v14.1 var ve aldığım andan beri neredeyse her oyunda (hatta YouTube'dan müzik dinlerken veya internette gezerken dahil) FPS drop/takılma sorunu yaşıyorum. Değişim istedim sorun düzelmedi. Servise gönderdim PC canavar gibi hiçbir sorun yok dendi. 2018'den beri mecbur bu şekil kullanıyorum. Özellikler;

• Intel Coffee Lake Core i7-8750H
  • 4 GB GDDR5 NVIDIA GTX1050 Ti 128 bit
  • 15.6" FHD 1920x1080 144Hz IPS mat LED ekran
  • 8 GB (1x8GB) DDR4 2666MHz
  • 250GB M.2 SSD
  • 1 TB HDD
    Anladığım kadarı ile aynı veya benzer bir soruna sahipsiniz. Bu sorundan kurtulabilmek için ekstra RAM almak yeterli mi sadece?

@eyup357 ben de Abra A5 v14.1 var ve aldığım andan beri neredeyse her oyunda (hatta YouTube'dan müzik dinlerken veya internette gezerken dahil) FPS drop/takılma sorunu yaşıyorum. Değişim istedim sorun düzelmedi. Servise gönderdim PC canavar gibi hiçbir sorun yok dendi. 2018'den beri mecbur bu şekil kullanıyorum. Özellikler;

• Intel Coffee Lake Core i7-8750H
  • 4 GB GDDR5 NVIDIA GTX1050 Ti 128 bit
  • 15.6" FHD 1920x1080 144Hz IPS mat LED ekran
  • 8 GB (1x8GB) DDR4 2666MHz
  • 250GB M.2 SSD
  • 1 TB HDD
    Anladığım kadarı ile aynı veya benzer bir soruna sahipsiniz. Bu sorundan kurtulabilmek için ekstra RAM almak yeterli mi sadece?

Kardeşim bende de 13.4 var yalnız YouTube'da müzik dinlerken veya internette gezerken takılma donma olması garip geldi. Yalnız 8+8 RAM yaprsan oyunlarda FPS artışı ve drop yeme gibi sorunların çözülür.

Kardeşim bende de 13.4 var yalnız YouTube'da müzik dinlerken veya internette gezerken takılma donma olması garip geldi. Yalnız 8+8 RAM yaprsan oyunlarda FPS artışı ve drop yeme gibi sorunların çözülür.

Bana da fazlasıyla garip geliyor ve bunları videolarla beraber kanıtlarla servise göndermeme rağmen "tüm testler yapıldı hiçbir sorun görülmedi" tarzında yanıtlar aldım. İçinde Crucial 8 GB (1x8GB) DDR4 1.2v 2666MHz CL19 SO-DIMM RAM bulunuyor, bunun yanına bir 8 eklememi mi yoksa bunu çıkarıp 2x8GB önerebileceğiniz bir RAM set almamı mı önerirsiniz? Pek anladığım söylenemez bu donanım işlerinden

Bana da fazlasıyla garip geliyor ve bunları videolarla beraber kanıtlarla servise göndermeme rağmen "tüm testler yapıldı hiçbir sorun görülmedi" tarzında yanıtlar aldım. İçinde Crucial 8 GB (1x8GB) DDR4 1.2v 2666MHz CL19 SO-DIMM RAM bulunuyor, bunun yanına bir 8 eklememi mi yoksa bunu çıkarıp 2x8GB önerebileceğiniz bir RAM set almamı mı önerirsiniz? Pek anladığım söylenemez bu donanım işlerinden

Monster müşteri hizmetlerini ara 8 GB RAM almak istiyorum de onlar sana kargolar. Bulunduğun şehirde varsa götür serviste ücreti dahilinde takarlar. Dışardan 50-100₺ pahalı olur ama uyumsuzluk gibi sorunlar yaşamazsın kafan rahat olur.

Monster müşteri hizmetlerini ara 8 GB RAM almak istiyorum de onlar sana kargolar. Bulunduğun şehirde varsa götür serviste ücreti dahilinde takarlar. Dışarıdan 50-100₺ pahalı olur ama uyumsuzluk gibi sorunlar yaşamazsın kafan rahat olur.

Cevabınız için teşekkür ederim. Son olarak belki bilginiz vardır diye biraz daha açık anlatayım. Bu internette gezinme, YouTube üzerinden müzik dinlerken takılma yaşadığım zamanlarda bazen değişik sesler geliyor buna bobin sesi mi ne diyorlardı. Ayrıca internet sayfasında gezinirken de sayfayı scroll yaparken bir takılma yaşıyorum. Bunlar hakkında bir bilginiz var mı?

Son düzenleme:
Cevabınız için teşekkür ederim. Son olarak belki bilginiz vardır diye biraz daha açık anlatayım. Bu internette gezinme, YouTube üzerinden müzik dinlerken takılma yaşadığım zamanlarda bazen değişik sesler geliyor buna bobin sesi mi ne diyorlardı. Bunun hakkında bir öneriniz var mı?

Hocam o takılmadan ziyade ekran kartını aktif kullandığınızda çıkan ses bir zararı yok ama ses olarak rahatsız edebilir. Ayrıca laptopa yedek almadan güzel bir format atmanızı tavsiye ederim. Windows'un orijinal değilse 50₺‘ye Retail kod alıp lisansla bir de her şeye rağmen YouTube'da veya internette takılma oluyorsa SSD'den şüphelenmeni tavsiye ederim.

Geri
Yukarı