Monster Abra A5 13.4 Düşük FPS Sorunu

Bahsettiğiniz durum harici ekran kartı olan tüm laptoplar da olur. Bende monster kullanıyorum ve Nvidia ayarlarına girdiğinde dikkatli bakarsan 3 ayar vardır. Birisi otomatik, diğeri Intel 630gpu, diğeride senin bilgisayarında gtx1050ti. Bu ayarı otomatik yaparsan düşük sistem gerektiren oyunlarda Intel gpu çalışır. Gtx1050ti yaparsan sürekli harici ekran kartı çalışır. Bunu her uygulama için değiştirebilirsin de tek tek. Monster ilgisi yoktur. Nvidia kendi güç seçenekleri arasında sunar bunu ve pilda kullanırken de büyük katkısı olur. Yüksek performans istiyorsan tüm uygulamalar için harici kartı kullanmayı seçebilirsin.
Bu dediğiniz olay doğru bunda sorun yok zaten oyun NVIDIA üstünde çalışıyor ama görüntü arabirimi Intel üzerinden çalışıyor Intel'i parçalasak ekrana görüntü gelmez çünkü onun üstüne bağlı ama bios üstünden bir güncelleme ile donanımı direk devre dışı bırakılabilir bizimde aradığımız nokta bu diğer cihaz üreticileride bu sorun için kendi Gametool programlarına ayar koymuşlar HP ve Monster'ın önceki bir kaç nesilinde bu ayar mevcut.

Benim pc de de kasma sıkıntısı var (lenovo Y520 16gb ram GTX1050).Bu yansıtma olayını deneyip sonuçları aktarıcam.Bence bir araştırma yaparak (YouTube,net vs.)İntel dahili kartını BIOS tan nasıl devre dışı bırakacağına bakmalısın.Eğer yansıtma olayı işe yaramazsa ben de BIOS dan devre dışı bırakmayı deneyeceğim.Ben de senin tam zıttın olarak monitör ile oynamak istiyorum;)

Son düzenleme:
Benim pc de de kasma sıkıntısı var (lenovo Y520 16gb ram GTX1050).Bu yansıtma olayını deneyip sonuçları aktarıcam.Bence bir araştırma yaparak (YouTube,net vs.)İntel dahili kartını BIOS tan nasıl devre dışı bırakacağına bakmalısın.Eğer yansıtma olayı işe yaramazsa ben de BIOS dan devre dışı bırakmayı deneyeceğim.Ben de senin tam zıttın olarak monitör ile oynamak istiyorum;)
Bizde devre dışı bırakma yok maalesef. BIOS'ta yapılacak bir şey yok neredeyse öyle diyeyim sana. Ama inşallah sende vardır . Bol FPS'ler dileğiyle.

Monstera ilettim mesajımı böyle bir şey kesinlikle mümkün değilmiş ve bununla ilgilide bir çalışma yapmadıklarını söylediler mailde.Ne diyim bu şekilde kullanıcam mecburen 2. ekran alıcam.

Beyler ben de pcimde yalnızca 2. Ekrana bağlı yaptım ama kasma devam etti sizce sebebi ne?Monitörüm intele bağlı gözüküyor.Nasıl gtx 1050 ye bağlanacağını bilenler yazsın lütfen.

Sorunu Monster'da çalışan bir teknisyene ilettim.Bir sürü kanıt video ve bu forumda açılan konuları attım inceleme yapacağını söyledi bakalım bir yere varırsa buraya da iletirim.

Facebook grubunda bununla ilgili bir çok video sundum gülenler oldu denediler kendileri de gördüler ve bunun artık bir sorun olduğu anlaşılmaya başlandı.@Recep Baltaş Siz bu konuda bilgi verebilir misiniz. Dwm.exe zorunlu olarak Intel grafik kartını kullanıyor. Nvidia kullanmanın tek yolu HDMI üzerinden direkt çıkış almak ya da BIOS üstünde bunun ayarıyla kapatılması ki böyle bir seçenek yok incelemenizde de belirtmiştiniz.Sadece NVIDIA denetim masasındaki otomatik yerine yüksek performans grafik işlemcisi seçeneğini değiştiriyor kontrol merkezi yazılımı.

Yeni konular

Geri
Yukarı