Monster Abra A5 15.2 FPS değerleri normal mi?

ersenylmz

Centipat
Monster Abra A5 15.2 ürününü aldım 1650 ekran kartı, 8 GB RAM ve i7 9750H işlemcisi var. CS'de Full ayarlar 120-110 FPS alıyorum Fortnite'da orta ayarlarda 90-100 FPS oluyor bana az geldi sizce az mı normal mi? Az ise bunun nedeni ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir 8 GB RAM daha alıp çift kanal yaparsan birçok oyunda perfomans artar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gayet normal. Çünkü laptop ekran kartları aynı ekran kartının masaüstü haline göre daha güçsüzdür
Bir 8 GB RAM daha alıp çift kanal yaparsan birçok oyunda perfomans artar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bildiğim kadarıyla Monster notebookların içini açarsan garantisi bozuluyor ve anakartta tek ram slotu var

Monster Abra A5 15.2 ürününü aldım 1650 ekran kartı, 8 GB RAM ve i7 9750H işlemcisi var. CS'de Full ayarlar 120-110 FPS alıyorum Fortnite'da orta ayarlarda 90-100 FPS oluyor bana az geldi sizce az mı normal mi? Az ise bunun nedeni ne olabilir?

Bende de aynı alet var 6 ay önce aldım ve kendisi ilk laptopum olur. Aslında pek PC sistemlerinden anlamam ama aldığım modelin FPS değerleri düşündüğümden düşük oluyor. Mesela ben ETS hastasıyım ve gereksiz grafik özelliklerini minimuma indirip oynadığımda 70-90FPS değerleri alıyorum. Aynı şekilde FIFA20'de kaliteleri minimuma çekince 60+FPS alıyorum sorun benim PC'de mi acaba?

Gayet normal. Çünkü laptop ekran kartları aynı ekran kartının masaüstü haline göre daha güçsüzdür.

Bildiğim kadarıyla Monster notebookların içini açarsan garantisi bozuluyor ve anakartta tek RAM slotu var.

Yanlış bilgilendirme.
Garanti bozulmaz ve çift RAM slotu vardır.

Bir tane daha 8'lik RAM al tak sorunun çözülür.

Fortnite için %20''ye kadar bir fark gözüküyor videoda. Bu fark oyundan oyuna ve sisteme göre de farklılık gösterecektir elbette. Oyununa göre %3 de olabilir %25 de. Ayrıca güncel birçok oyunda zaten 8 GB yetmiyor, dolayısıyla farklı oyunlarda da ani FPS düşüşlerinin önüne de geçmiş olursun.

@xgongivituyu Monster'ın oyun serisinde tek RAM slotu olan model yok. Huma serisi iş bilgisayarına has bir durum o. Ayrıca garanti de bozulmuyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı