Monster Abra A5 17.2.3 laptopta oyunlarda FPS düşmesi oluyor

İşletim sistemi
Windows 10
Bu Drobu durdurmanın 2 yolu var:

1-Oyunları harici monitörde oynamak.

2-Ramları Dual Channel yapmak. Yani ramlari 2*8 şeklinde yapmak. 1*16 tek kanaldır. 2*8 çift kanaldır. Çift kanal bu drobu önler. Veya azaltır.

Ama harici monitör bu drobu yok eder.

Bu Drobu durdurmanın 2 yolu var:

1-Oyunları harici monitörde oynamak.

2-Ramları Dual Channel yapmak. Yani ramlari 2*8 şeklinde yapmak. 1*16 tek kanaldır. 2*8 çift kanaldır. Çift kanal bu drobu önler. Veya azaltır.

Ama harici monitör bu drobu yok eder.
Hocam şuan harici monitör almamım imkanı yok nerdeyse ve ramler 8x2 zaten
Yapacak birşey kalmadı demekki.

Hocam şuan harici monitör almamım imkanı yok nerdeyse ve ramler 8x2 zaten
Yapacak birşey kalmadı demekki.
Ne yazık ki. Üzülme piyasadaki tüm 3050 ve 3050 Tİ kartlı laptoplarda MUX yok. Sorun Monster'ın değil.
MUX olmadığı için ekran kartı kullanımı bazen %99 olup FPS uçacak bazen %40 olacak drop yiyeceksiniz.

Öncelikle cihazınızda MUX var mı? Eğer yoksa harici monitör kullanarak çözebilirsiniz. Ayrıca RAM olarak 1x16 mı kullanıyorsunuz yoksa 8x2 mi? Bütün oyunları cihazınızın açabildiği en iyi ayarlarda oynayın ki ekran kartına yük binsin. Sıcaklıkar yüzünden sistem kendini kısıtlıyor olabilir ve cihazınızı performans modunda kullanın. Ayrıca temiz kurulum yapmanızı tavsiye ederim.

Şu anda harici bir monitör kullanıyorum. RAM 2x8 GB. Sıcaklık ile ilgili bir sorun olması çok zor çünkü soğutcu ile kullanıyorum ve en fazla 70 dereceleri gördüm. son olarak uzun bir süre düşük bir sistemli bilgisayar kullanıcısı olarak en yüksek ayarlarda oynamak gibi bir çılgın fikre zaten sahibim :).

@UgurUyar @491279 neye üzülüyorum biliyor musunuz? İnsanlar MUX nedir bilmeden "Monster alırsan böyle olur!" Diye markaya suç atıyor. Aslen RTX 3050 li Asus da da MUX yok!
Şu anda harici bir monitör kullanıyorum. RAM 2x8 GB. Sıcaklık ile ilgili bir sorun olması çok zor çünkü soğutcu ile kullanıyorum ve en fazla 70 dereceleri gördüm. son olarak uzun bir süre düşük bir sistemli bilgisayar kullanıcısı olarak en yüksek ayarlarda oynamak gibi bir çılgın fikre zaten sahibim :).
Hmm... O zaman sizin drob anlık dalgalanma. Normal...

@UgurUyar @491279 neye üzülüyorum biliyor musunuz? İnsanlar MUX nedir bilmeden "Monster alırsan böyle olur!" diye markaya suç atıyor. Aslen RTX 3050'li ASUS da da MUX yok!

Hmm... O zaman sizin drob anlık dalgalanma. Normal...

Hocam bu MUX Switch yazılımsal mı yoksa donanımsal mı? Yani sonradan güncelleme vs ile getirebilirler mi?

@RuhuOzgurAdam
@UgurUyar
@491279

Hocalarım durum böyle.
FPS drop sebebi bu. MUX yok. Ama bu Monster'ın suçu değil. İnsanlar MUX nedir bilmeden "Monster alırsan böyle olur!" Diye markaya suç atıyor. Aslen RTX 3050 li Asus da da MUX yok! Sinir bozucu.

-----------------------------------------------------------------

Hocam bu MUX Switch yazılımsal mı yoksa donanımsal mı? Yani sonradan güncelleme vs ile getirebilirler mi?
Donanımsal. Ama eğer donanımda varsa aktif etmek için yazılım gerek. Fakat Monster Abrada direk donanımsal yok. Bu Monster'ın suçu değil. Legion,ROG,TUF,Dell hepsinin RTX 3050 ve 3050 TI modellerinde MUX yok.
Dual Channel yani 2*8 yapmak bir nebze engeller ve MUX olmaması daha az sorun çıkarır. Ama harici monitör MUX görevi görür ve FPS artar.

----------------------------------------------------------------
@RuhuOzgurAdam
@UgurUyar
@491279

Hocalarım bu MUX olayı dışında Monster Abra a5 v17.2 den memnun musunuz?
Sıcaklık,kasası,görünümü,klavyesi,Control Center'ı falan. Bende alacağım da %90...
Ve genel olarak bu MUX olayı dışında size sorun yarattı mı? Rahatça oynadınız mı?

Yani kısaca memnun musunuz bu Abra v17.2 den.

Yazılımsal sorunlar Monster kaynaklı değil ama yine de bana yazın yazılımsal sorun yaşadıysanız.

Yazılımsal sorunu tek başıma evde çözerim. 11 senelik laptopta çok yazılımsal sorun çözdüm.
@RuhuOzgurAdam
@Jayapinq

@RuhuOzgurAdam
@UgurUyar
@491279

Hocalarım durum böyle.
FPS düşmesi sebebi bu. MUX yok. Ama bu Monster'ın suçu değil. İnsanlar MUX nedir bilmeden "Monster alırsan böyle olur!" diye markaya suç atıyor. Aslen RTX 3050'li ASUS da da MUX yok! Sinir bozucu.

-----------------------------------------------------------------

Donanımsal. Ama eğer donanımda varsa aktif etmek için yazılım gerek. Fakat Monster Abra'da direk donanımsal yok. Bu Monster'ın suçu değil. Legion, ROG, TUF, Dell hepsinin RTX 3050 ve 3050 Ti modellerinde MUX yok.
Dual Channel yani 2*8 yapmak bir nebze engeller ve MUX olmaması daha az sorun çıkarır. Ama harici monitör MUX görevi görür ve FPS artar.

----------------------------------------------------------------
@RuhuOzgurAdam
@UgurUyar
@491279

Hocalarım bu MUX olayı dışında Monster Abra A5 v17.2'den memnun musunuz?
Sıcaklık, kasası, görünümü, klavyesi, Control Center'ı falan. Bende alacağım da %90..
Ve genel olarak bu MUX olayı dışında size sorun yarattı mı? Rahatça oynadınız mı?

Yani kısaca memnun musunuz bu Abra v17.2'den.

Yazılımsal sorunlar Monster kaynaklı değil ama yine de bana yazın yazılımsal sorun yaşadıysanız.

Yazılımsal sorunu tek başıma evde çözerim. 11 senelik laptopta çok yazılımsal sorun çözdüm.

Hocam ben aynı modelin 16 GB RAM'li olanını kullanıyorum.
Performansı gayet iyi sıcaklıklara gelirsek benim kullandığım laptopta yüksek oyunlarda bile işlemci en fazla 75 gördü çok nadiren ( yükleme ekranlarında) 80 gördüm ama ekran kartı %100 kullanıldığında 86 derecelere ulaştı.
Control Center aslında biraz basit uygulama bence ve benim en sevmediğim olayın klavye rengi sorunu normalde laptop açılırken klavye rengi otomatik renk değiştiriyor, parlaklığı azalıp artıyor ama Control Center'e böyle bir özellik koymadıkları için sadece tek renk kullanabiliyoruz ve renk değişimleri vs özellikler yok
Onun dışında ve bu MUX olayı dışında ben gayet memnunum.

Hocam ben aynı modelin 16 GB RAM'li olanını kullanıyorum.
Performansı gayet iyi sıcaklıklara gelirsek benim kullandığım laptopta yüksek oyunlarda bile işlemci en fazla 75 gördü çok nadiren ( yükleme ekranlarında) 80 gördüm ama ekran kartı %100 kullanıldığında 86 derecelere ulaştı.
Control Center aslında biraz basit uygulama bence ve benim en sevmediğim olayın klavye rengi sorunu normalde laptop açılırken klavye rengi otomatik renk değiştiriyor, parlaklığı azalıp artıyor ama Control Center'e böyle bir özellik koymadıkları için sadece tek renk kullanabiliyoruz ve renk değişimleri vs özellikler yok
Onun dışında ve bu MUX olayı dışında ben gayet memnunum.

0yunları rahatça oynayabiliyorum RDR 2 de drop olmuyor ama Stranded Deep gibi oyunlarda drop olabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı