Monster Abra A5 v15.7 oyunlarda FPS düşmesi

Berkayfirat

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. 6 aydır bu sorunla boğuşuyorum. FPS düşmesi takılma vesaire ve bu droplar saliselik o kadar kısa bir zaman diliminde oluyor ki hemen takılıp devam ediyor. Bilgisayarı 3 kere art arda bakıma götürdüm BIOS ec sürümleri güncellendi. BIOS pili değişildi ve bakım yapıldı dendi ama hala bu sorunları yaşıyorum. RAM'leri teste soktum fakat herhangi bir sorunla karşılaşmadım. İşlemci ekran kartı frekanslarımı atacağım sıcaklıkları ile kullanımları ile SSD sağlık testine de tabii tuttum. Bunları paylaşacağım ondan önce bilgisayar özelliklerimi yazayım.

GTX 1650 Ti.

Intel i5 10300H.

16 GB RAM 2933 MHz.

SSD Samsung mzvLQ256HAJD-00000

Yazılımsal olarak her şeyi yaptım DDU kurup sürücüleri baştan yükledim format attım tüm performans ayarlarını yaptım lakin hiçbiri sorunumu gidermedi. Ayrıyeten şarjım %100 de iken atıyorum Valorant'a girdim oyun başlıyor şarjım %99'a düşüyor ve 2-3 saniyelik pil yok ibaresi alıyorum bununla alakalı olabilir mi diye düşündüm ama çok bir şey elde edemedim. İşte ekran resimleri oyunu SSD de test ettim çünkü aklıma bir şey gelmiyor. Artık sadece diskten kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• file test.png
    file test.png
    57,7 KB · Görüntüleme: 16
  • okuma yazma.png
    okuma yazma.png
    47 KB · Görüntüleme: 20
  • scan.png
    scan.png
    42,6 KB · Görüntüleme: 11
  • speed map.png
    speed map.png