Monster Abra A5 17.2 ısınma sorunu

BirBeyefendi

Decapat
Daha fazla  
i5 11400 ve RTX 3050 Ti, 8 GB RAM donanımlı Monster A5 17.2 satın aldım. 2013 yılı çıkan Rome II TW, CoD 4 Remastered, Company of Heroes 2 gibi çok ta sistemi zorlamayacağını düşündüğüm oyunlarda denedim fakat CPU sıcaklığı 91-92 derecelerde ve GPU 85 civarlarında. Bu nesil bilgisayarlar için bunlar normal midir? RAM'ı 16 yapmanın bu duruma katkısı olur mu? Bu şekilde haftada ortalama günde 40 dakika oyun oynanıyorsa kaç sene idare eder?

Son düzenleyen: Moderatör:
Genel olarak araştırinca gordum ki bu islemci icin bu değer normal.
Konu sahibi konuyu açtı ve gitti galiba...
@BirBeyefendi
hocam ControlCenter üzerinden fan degerlerini kontrol ediniz. %100(en fazla) yapiniz. Eger zaten %100 ise termal macun yenileyin.

Son düzenleme:
Ben anlamadım ki Clevo kasa ısınma yapıyormuş diyorlar :D Monster'da şu an Clevo ve magnezyumdan başka kasa mı var? :D kısacası Monster'ın şu anki bütün modellerinde ısınma sorunu var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben anlamadım ki Clevo kasa ısınma yapıyormuş diyorlar :D Monster'da şu an Clevo ve magnezyumdan başka kasa mı var? :D kısacası Monster'ın şu anki bütün modellerinde ısınma sorunu var.
3 kasa var:
1-Clevo (Düşük bütçeler dışında alinmanali)
2- TongFang gayet kaliteli ve alinabilir kasa tipi, koşarak alin.
3- MSI kasa. Suan bir tek T7 v25.1.2 de bulunan kasa. Onu ucarak degil roketle ucarak alin.

Uzun süre oynadıktan sonra oluyorsa çok garip değil, fakat oyunu açtıktan 5 dk sonra böyle oluyorsa soğutmada sorun yaşıyorsunuzdur. Fanlar ve hava akışının durumu nedir?
Fanların sağlıklı olup olmadığını nereden bileceğim? Sert zeminde hava alacak şekilde kullanıyorum
@BirBeyefendi Hocamız ControlCenter üzerinden fan hizini en fazla yapabilir mi?
Eğer zaten öyle ise macun değişimi yapin.
Ilk fabrika macunu genelde iyi olmaz. Kaliteli bir macun bu değeri epey azaltabilir.
Evet 75e düştü
Genel olarak araştırinca gordum ki bu islemci icin bu değer normal.
Konu sahibi konuyu açtı ve gitti galiba...
@BirBeyefendi
hocam ControlCenter üzerinden fan degerlerini kontrol ediniz. %100(en fazla) yapiniz. Eger zaten %100 ise termal macun yenileyin.
Be kadar hızlı yanıt alacağımı beklemiyordum :D %100 fan işe yaradı

Geri
Yukarı