Monster Abra A5 laptop Forza oynarken 91 derece oluyor

İşletim sistemi
Windows 11

HsYnKyKc

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8gb
Ekran kartı
3050 ti
İşlemci
i5 11400h
Monster Abra A5 modeli olan laptopumda Forza Horizon 4 oynuyorum yüksek ayarlarda. CPU sıcaklığı 91, GPU sıcaklığı 84 oluyor ayrıca GPU kullanımı da %80'lerde 8 GB RAM, 3050 Ti, i5 11400H var sistemde bu ısınma normal mi ve ne çözüm önerirsiniz?

Normal bu tip laptoplarda. Arkasını kaldırın hava alsın, olmadı ucuz bir soğutucu koyun 4-5 derece oynar.

Normal. Yapacağınız hiçbir şey yok. Turbo Boost açıksa onu kapatabilirsiniz.

Normal hocam benim laptop da 95 in üzerine çıkıyor laptoplara özel soğutucu ala bilirsiniz ve ya 2 yanına kitapları koyun altı boşlukda kalsın azcık bi etkisi olur

Her şeyi performans modunda kullanıyordum Valorant oynadığım için acaba o ayarlamaları sıfırlamak çözüm olur mu? mesela NVIDIA Denetim Masası'ndan performans değil de kaliteyi artırmak VSC.

Bence bu oyun için ikisi de fazla Max ayarlarda mi oynuyosun?

Hocam oyunun kendisinin ayarladığı yükseklik segmentlerine göre yüksekte oynuyorum üstü Ultra zaten.

Her girmeye çalırıken de bu hatayı veriyor zaten.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-05-03 182612.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-03 182612.png
    164,5 KB · Görüntüleme: 14
Her şeyi performans modunda kullanıyordum Valorant oynadığım için acaba o ayarlamaları sıfırlamak çözüm olur mu? mesela NVIDIA Denetim Masası'ndan performans değil de kaliteyi artırmak VSC.
arkadaşımda da var aynı özellikte monster valorantta yüksekte ısınıyormuş benim de victus var bende yüksek olan sadece işlemci 12 nesil ve ram 8 değil 16 gb ama o derecelere asla çıkmıyor büyük ihtimal kasa clevo dur ısınır

Arkadaşımda da var aynı özellikte Monster Valorant'ta yüksekte ısınıyormuş benim de Victus var bende yüksek olan sadece işlemci 12 nesil ve RAM 8 değil 16 GB ama o derecelere asla çıkmıyor büyük ihtimal kasa Clevo dur ısınır.

Benim Valorant'ta sorunum yoktu. 75 Max görüyordum ama Forza bitirdi direkt.

Geri
Yukarı