Monster Abra A5 v15.2.1 laptop ikinci monitör ile FPS düşmesi oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

SaKinLordq

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 gb ram
Ekran kartı
gtx 1650
İşlemci
i7 9750h
Bugün ikinci monitöre geçtim. Laptop artı monitör şeklinde kullanıyorum. HDMI kablo ile bağladım. Görüntüyü sadece harici monitörden yansıtıyorum. Oyunlara girdiğimde aşırı FPS düşmesi yiyorum. Valorant'ta FPS 80-350 FPS arası gidiyor. Rocket League'de denedim ne kadar FPS aldığıma bakmadım fakat orada da aşırı FPS düşmesi yiyorum oyunlar bildiğin kasıyor gibi oluyor sizce sebebi ne olabilir? Daha önce harici ekranı almadan önce sadece laptoptan Valorant'ı oynarken hiç FPS düşmesi falan yemiyordum. Sizce sorun neden kaynaklıdır?

Laptop modeli = Monster Abra A5 v15.2.1 (60 Hz)

Monitör modeli = LG 24GN650-B (144Hz)

En başta dedim ya muhtrmelen ayarlanmiyor bende AC kapa yaptim oldu yoksa duzelmiyor ya da kayitlanmiyor herhalde muhtemelen de driverla alakalidir.

Valorant'ı hala deneme fırsatım olmadı onu da deneyeceğim en kısa zamanda.
En başta dedim ya muhtrmelen ayarlanmiyor bende AC kapa yaptim oldu yoksa duzelmiyor ya da kayitlanmiyor herhalde muhtemelen de driverla alakalidir.

Valoranttada denedim 70 80 FPS'lere düşen Valorant'ı 180-250 FPS'lerde oynamaya başladım.

Son düzenleme:
Valorant'ı hala deneme fırsatım olmadı onu da deneyeceğim en kısa zamanda.

Valoranttada denedim 70 80 FPS'lere düşen Valorant'ı 180-250 FPS'lerde oynamaya başladım.

Simdi baska arkadas da ayni sorunu yasiyor ASUS TUF da sürücü Windows 10 kaynakli sanirim sorun sorun cozulduyse ne mutlu sana. Benimki de şu an stabil.

Geri
Yukarı