Monster Abra A5 V11.1.2 DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran

Waisman

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar. Mavi ekran hatası almaktayım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Mavi ekranda aldığım hatayı yazıyorum.
Durdurma Kodu: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Başarısız: SynTp.sys
İşletim sistemim: Windows 10 Pro
Bilgisayarım: Monster Abra A5 V11.1.2
Yaptıklarım: Monsterin sitesinden Abra A5 V11.1 Sürücü Sayfası Synaptics sürücünü yeniden kurdum.
Minidump
12.11.2018'de aldığım hata sonrası Dropbox - minidumb_12.11.2018.rar
Synaptics sürücünü yeniden kurdum ve 2 gün sonra yeniden mavi ekran hatası
14.11.2018 Dropbox - minidumb_14_11_2018.rar
Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sürücüyü kurun:

http://www1.medion.de/downloads/dow...=tpdp660x_p670x_w10.exe&id=18555&type=treiber

İndirdikten sonra çalıştırın. Extract deyin. C:\Medion\08_Touchpad klasörüne girin ve SetupInf.exe'yi çalıştırın.

Hemen deniyorum teşekkürler. Bi sıkıntı olursa yazarım. :) İnşallah olmaz.

Bendeki dokunmatik synaptics'i sildim sizin verdiğinizi kurdum. Ama aradan kaç saat geçti bilmiyorum yine mavi ekran hatası aldım. Minidump Dropbox - minidumb_14_11_2018_Saat_19.rar

Ek olarak mavi ekran hatasında:

Durdurma Kodu: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Başarısız: hkkbdfltr.sys

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha güncel bir HotKey sürücüsü var ama Clevo'nun sitesi çöktüğünden indirilemiyor. Sonra düzelir belki diye bırakıyorum:
Sürücü güncellemesi işe yaramazsa soruna neden olan HKKbdFltr sürücüsünün yüklenmesini engelleyebilirsiniz.

Regedit'te "HKKbdFltr" ve "HKMouFltr" için arama yapın. HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class altında aşağıdakine benzer veya birebir aynı dizinlerde UpperFilters girdisi görmeniz lazım:

Klavye:

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4d36e96b-e325-11ce-bfc1-08002be10318}

Fare:

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4d36e96f-e325-11ce-bfc1-08002be10318}

Bu dizinlerdeki UpperFilters girdilerine çift tıklayın ve ilgili HotKey sürücü satırını kaldırın.

Sistemi yeniden başlattığınızda HKKbdFltr sürücüsünün yüklenmemesi gerek. Bu da sorunu çözmeli.

Monsterla iletişime geç kardeşim mail atmanı öneririm. Aynı sorunla çok uzun süre boğuştum. Geçen ay monstera mail attım ve bir dosya yolladılar dosyayı kurdum ve son 35 gündür sorunla karşılaşmıyorum, iyi günler.

Yardımcı olan herkese teşekkürler, şimdilik şunu yaptım. Synaptics'i tamamen kaldırdım ve monsterin sitesindekini kurdum ve bilgisayarın dokunma-tik kısmını kapatmıyorum.Daha önce kapatıyordum onla mı alakalı bilmiyorum.Şimdilik Allah korusun bir sıkıntı yok gibi duruyor. :)
Monsterla iletişime geç kardeşim mail atmanı öneririm. Aynı sorunla çok uzun süre boğuştum. Geçen ay monstera mail attım ve bir dosya yolladılar dosyayı kurdum ve son 35 gündür sorunla karşılaşmıyorum, iyi günler.
Yardımların için sağ ol . Bir şey soracağım.Hiç dokunmatik kısmı kapatarak oyun oynadın mı ? Şimdiden cevap için teşekkürler.

Yardımcı olan herkese teşekkürler, şimdilik şunu yaptım. Synaptics'i tamamen kaldırdım ve monsterin sitesindekini kurdum ve bilgisayarın dokunma-tik kısmını kapatmıyorum.Daha önce kapatıyordum onla mı alakalı bilmiyorum.Şimdilik Allah korusun bir sıkıntı yok gibi duruyor. :)

Yardımların için sağ ol . Bir şey soracağım.Hiç dokunmatik kısmı kapatarak oyun oynadın mı ? Şimdiden cevap için teşekkürler.
Kardeşim bende daha önce sürücü kaldırdım tekrar kurmadım fakat win update tekrar kendisi yükledi. Açık-Kapalı iki şekildede yaptım bir süre sonra yine verdi hatayı en son monsterla iletişime geçtim bu dosyayı kurup yeniden başlatmam durumunda sorunun kalkacağını söylediler. Kurdum ve yeniden başlattım 40gündür sorun yok.

Kardeşim bende daha önce sürücü kaldırdım tekrar kurmadım fakat win update tekrar kendisi yükledi. Açık-Kapalı iki şekildede yaptım bir süre sonra yine verdi hatayı en son monsterla iletişime geçtim bu dosyayı kurup yeniden başlatmam durumunda sorunun kalkacağını söylediler. Kurdum ve yeniden başlattım 40gündür sorun yok.
Cevap için teşekkürler.Evet biraz önce mavi ekran hatası aldım yine :mad: Senin attığın dosyayı kurucam. İnşallah sorun düzelir.Sonucu biraz geçtikten sonra yazmaya çalışırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı