Monster Abra A5 v11.1 laptop sıcaklık değerleri nasıldır?

KCRBOSS

Femtopat
Daha fazla  
İyi günler Technopat üyeleri. Monster Abra A5 v11.1 Gaming laptopum var. Laptopum boştayken işlemci sıcaklıklari attığım resimdeki gibi bu normal mi? Oyunlarda bu derece 85 ile 100 arasinda seyrediyor. Ekran kartim ise oyunda 75 dereceyi gecmiyor. Sizce islemci sicakligi normal mi? En son termal macunu 3 4 gün once sürdüm ve sürmeden önce de bu degerlerdeydi pek bir değişkenlik olmadi. Sizce bu değerler normal mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20201226_201343.jpg
    IMG_20201226_201343.jpg
    107,9 KB · Görüntüleme: 37
Biraz fazla gibi ama laptoplar her zaman fazla ısınır. Soğutucuyla kullanmanı tavsiye ederim. Çünkü oyundayken 100 derce gibi bir sıcaklıkta kapanabilir.

Biraz fazla gibi ama laptoplar her zaman fazla ısınır. Soğutucuyla kullanmanı tavsiye ederim. Çünkü oyundayken 100 derce gibi bir sıcaklıkta kapanabilir.
Öncelikle cevabın için teşekkür ederim. Aslinda 105 dereceyi gördü anlik ama geri düştü şu ana kadar kapanmadi hiçbir şekilde ve arada yayin açıyorum ve bir yandan oyun oynuyorum sıcaklık 90-100 derece arasında oluyor. Ve bu şekilde 6 saate kadar yayın yapmışlığım var ve birşey olmadi ama işde dediğiniz gibi kapanmasi gerek ama kapanmiyor performansdan da düşmüyor bu normal mi bilemedim. Acaba daha kaliteli bir macun alıp mi sürsem yada çok iyi bir soğutucu mu almalıyım?

Son düzenleme:
Zaten yüksek sıcaklıklara çıkıp kapanmasının sebebi sistemin zarar görmemesi. Kapanmaması gerçekten ilginç. Bu termal macunla olacak bir iş değil. Ben bir araştırayım sizin için. Ayrıca garantisi var mı cihazın?

Zaten yüksek sıcaklıklara çıkıp kapanmasının sebebi sistemin zarar görmemesi. Kapanmaması gerçekten ilginç. Bu termal macunla olacak bir iş değil. Ben bir araştırayım sizin için. Ayrıca garantisi var mı cihazın?
Garantisi bitti. 1 yıl oldu sadece ömür boyu servis bakım garantisi var ama işde canli dersler olduğu için gönderirsem 10 gün derslerde sıkıntı yaşıcam o yüzden kndim halletmem gerek. Desteğin için çok sağol dostum.

Aslında ara tatile kadar idare etmen için bir tavsiye verebilirim. Undervolt yaparsan CPU' ya, performansı etkileyecektir ama sıcaklığı çok kayda değer şekilde düşürecektir. Ayrıca en yakın zamanda da servise götür, bakımını yaptır. Ve soğutucu laptop'lar için her zaman gereklidir bence. Umarım en yakın zamanda sorunun çözülür kardeşim.

Aslında ara tatile kadar idare etmen için bir tavsiye verebilirim. Undervolt yaparsan CPU' ya, performansı etkileyecektir ama sıcaklığı çok kayda değer şekilde düşürecektir. Ayrıca en yakın zamanda da servise götür, bakımını yaptır. Ve soğutucu laptop'lar için her zaman gereklidir bence. Umarım en yakın zamanda sorunun çözülür kardeşim.
Eyvallah teşekkür ederim. Önerebilecegin iyi bir soğutucu varmi gözle değer sıcaklık düşürebilecek.

Geri
Yukarı