Monster Abra A5 v12.1.2 oyunlarda ani FPS düşüşleri

BozzKurtt

Hectopat
Selamlar, Monster Abra A5 v12.1.2 kullanıcısıyım cihazdan genel detayları ile memnunum fakat şöyle bir sorunum var; AAA seviyesinde oyunlar oynadığımda FPS aniden düşüyor sonra düzeliyor. RivaTuner Statics programı ile baktığımda GPU kullanımının aniden düşmesi sebebiyle kaynaklandığını anladım. Driverler güncel bu konuda yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim aynı bilgisayar bende de var sorun bilgisayardan ötürü yapacak bir şey yok ama İstanbul civarında isen bi servise danış bence. Benim şuan durumum olsa ben de danışıcam. Eğer danışırsan bi yardımcı olursan sevinirim.

Sorun tüm seride var güncelleme beklemek tek çözüm. Servis bile sadece format atıp geri yolluyor çünkü sorun kronik yapabilecekleri pek bir şey yok o yüzden. Nvidia ile Windows olayı farkedip çözümü için beraber çalışıyor bildiğim kadarıyla.

Bir konuda yardım isterken sıkıntıyı detaylı bir şekilde belirtmek gerekir. Sistem özellikleri nasıldır, hangi oyunlarda sıkıntı yaşanıyor, hangi çözünürlük ve grafik ayarları aktif, sıcaklıklar değerleri ve donanım kullanım oranları nedir? Bu türden soruların yanıtını en baştan verirseniz, çözüm bulma süresi hızlanır, yardımcı olmak isteyen arkadaşlar sürekli aynı soruları sormak durumunda kalmaz.

Hadi ya GTA 5'te bu takılmalar yüzünden oynayamıyorum. İlk 10 dk iyi kusursuz her şey 50 FPS üzeri fakat daha sonra takılmalar başlıyor ve oyunun zevki kalmıyor.

Dextrin kardeş bir yerde okuduğuma göre Build 1703'ten 1607'ye geçince düzelenler olmuş. Eğer dediğin gibi Windows ve Nvidia uyumsuzluğuysa bunu denemek lazım olabilir. Şu anda yurttayım bir sürü oyun kurulu olduğu için aktaracak bir yerimde yok yani deneme fırsatım yok. Bunu dene eğer olursa eve gittiğim zaman bende denerim kardeşim.

Dostum 1709'a geçip deneyebilir misin? Bende sorun çözüldü gibi gözüküyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı