Çözüldü Monster Abra A5 V12.1.2 oyunlarda ani FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mustafa Bilgin

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Evet arkadaşlar bu notebook 1 hafta önce elime geçti.

Sistem özellikleri:
  • GTX 1050
  • 8GB RAM
  • i5 7300HQ İşlemci
  • 1TB HDD

İlk geldiği gün Microsoft'un kendi sitesinden Windows'u indirdim. Daha sonra Rufus yazılımı ile Recep Baltaş'ın da gösterdiği şekilde UEFI USB oluşturdum. Daha sonra UEFI kurulum yaptım. Daha sonra güncelleştirmeleri yaptım. Daha sonra Nvidia'dan kendi grafik kartım ve işletim sistemine göre Driver'ı indirip kurdum. Sorunum şöyle GTA 5 bir süre oynadıktan sonra takılmaya başlıyor. Geforce Experience optimize ayarlar kullandığımı belirteyim. Oyuna ilk girdiğimde her şey sorunsuz fakat daha sonra takılmalar başlıyor. Online'a girince zevk falan kalmıyor.

Bundan önce Xbox 360 kullanıyordum bu fiyata PC aldım daha iyi olur diyordum X360'dan aldığım zevki bu takılmalar yüzünden alamıyorum. Bazı yerlerde okuduğuma göre Windows 10'un 1703 versiyonunun bu soruna sebep olduğu ve 1607 versiyonuna geçildiğinde düzeldiği söylenmiş. Bana saçma geldi. Sizce geçmemin bir faydası olur mu? Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Arkadaşlar 3200TL'yi boşuna vermiş olmak istemiyorum umarım bir çözüm bulabiliriz. Recep Baltaş, Ali Güngör ve diğer yönetici kardeşlerim de yardımcı olabilirse çok memnun olurum. Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunlarımız farklı ama sende de düzeldiyse iyi tabii ki :)

Evet Online'da da test ettim herhangi bir sorun göremedim. Sorunu olan arkadaşlar;

Sürüm: 1709
İS Derlemesi: 16299.19

denesinler.
Umarım sorun tekrar etmez.
Hayır, oyun oynarken herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadım. BIOS sürücüsü en güncel. Windows sürümü de en güncel; Sadece League of Legends ve Counter-Strike GO, oynarken anlık yaşadığım takılmalar mevcuttu, bu iki oyunu SSD'ye atarak sorunu giderdim.

Bende Monster Abra A5 V12.1.2 modeli var oyunlarda ani FPS düşüş sorunları yaşamaktayım. İlk başlarda sorun yok fakat 20dk sonra takılmalar başlıyor. CPU Throttling sorunu olabileceğini düşünüyorum. Arkadaşta SSD var fakat o da yaşamakta. Hiç memnun değilim. Keşke almasaydım. Demekki bu sorun sadece Monster'ın bazı modellerinde var. Servise gönderdim bir şey yok deyip geri gönderdiler. Keşke bende Dell 7567 modelini alsaydım. Monster'ı da bir daha alacağımı sanmıyorum. Alacak arkadaşlara bu markadan uzak durmalarını öneririm ama tabii ki de kendileri bilirler.

Hocam aynı durumdaydım bilgisayarı satıp Dell 7567 modelini aldım. Monster'dan daha iyi ama sağ Click problemi bu bilgisayarda da bulunmakta.

Bende Monster Abra A5 V12.1.2 modeli var oyunlarda ani FPS düşüş sorunları yaşamaktayım. İlk başlarda sorun yok fakat 20dk sonra takılmalar başlıyor. CPU Throttling sorunu olabileceğini düşünüyorum. Arkadaşta SSD var fakat o da yaşamakta. Hiç memnun değilim. Keşke almasaydım. Demekki bu sorun sadece Monster'ın bazı modellerinde var. Servise gönderdim bir şey yok deyip geri gönderdiler. Keşke bende Dell 7567 modelini alsaydım. Monster'ı da bir daha alacağımı sanmıyorum. Alacak arkadaşlara bu markadan uzak durmalarını öneririm ama tabii ki de kendileri bilirler.

Monster'da oyun modu diye bir şey vardı yanlış hatırlamıyorsam, onu kapatarak oyun oynamayı denedin mi hiç? Birkaç arkadaşım düşük FPS sorununu o şekilde halletmişti.

Hocam aynı durumdaydım bilgisayarı satıp Dell 7567 modelini aldım. Monster'dan daha iyi ama sağ Click problemi bu bilgisayarda da bulunmakta.

Dostum ben alalı neredeyse 2 ay oluyor geri alacaklarını düşünmüyorum.
Sağ Click benim için problem bile değil. Yeterki oyunlarda kasmasın. Keşke bu notebooku geri verme şansım olsa. Ama 2 ay geçti artık geri alacaklarını sanmam. Zamanında salaklık ettik iade etmeyerek şimdi de bununla uğraşıyoruz. Monster aldığım güne lanet ediyorum. Dell 7567'yi zamanında görseydim bu laptopı almazdım :kararsız::lanet:.

Monster'da oyun modu diye bir şey vardı yanlış hatırlamıyorsam, onu kapatarak oyun oynamayı denedin mi hiç? Birkaç arkadaşım düşük FPS sorununu o şekilde halletmişti.

Ben öyle bir şey göremedim dostum. Nerede olduğu hakkında bir bilgin var mı? Bu sorunla uzun zamandır uğraşıyorum. Hiç oyun modu hakkında bilgi veren olmadı.

Arkadaşlar bilgisayara 4 GB Samsung 2400MHz RAM ekledim 12 GB oldu. Önce bilgisayar inanılmaz yavaş çalışmaya başladı sonra RAM'lerin yerlerini değiştirdim normale döndü. BF1 evrim geçirdi diyebilirim. High ayarlarda 28 38FPS aldığım haritada 45 60 arası FPS almaya başladım.

Ayrıca CS:GO'da enteresan ama 4800 MB RAM tüketmesine rağmen FPS düşmesi yaşıyordum oda düzeldi. GTA 5 oynamadığım için ona bir şey diyemeceğim yarın PUBG deneyeceğim onu da merak eden arkadaş olursa yazarım.

Bende Windows 10'a geçtiğimde aynı sorunla karşılaştım ama benimki takılmdan daha öte sürekli her saniye de tekliyordu ayarlardan V-Sync'yi açtım ve düzeldi bende şaşırdım ama işe yaradı.

V-Sync'yi kapalı ve açık konumlarda denedim dostum. Yine aynı. Ama V-Sync açıkken daha az yapıyor. O yüzden oyunu aldığımdan beri V-Sync'yi kapatmıyorum.

Darksider dostum CS GO'da oyuna ilk girdiğimde 2-5 dakika arası hafif droplar oluyor daha sonra GPU belirli bir sıcaklığa geldiği zaman düzeliyor. Yani CS-GO'da herhangi bir sorunum yok. BF3'ü de test ettim Ultra'da, onda da FPS düşmesilar yaşamadım. Şimdilik sadece GTA 5'te yaşıyorum. PUBG ve BF1'i test etmem biraz zor. Bu sorun varken bir daha oyun satın almam. Konuda da belirttiğim gibi 500 liralık Xbox 360 konsoluyla bile daha rahat oynuyordum. Monster Servis'e hala yaşıyorum desemde dedikleri şeyi sadece tekrar ediyorlar.

Bendede GTA 5'te drop oluyor ama çok fazla değil BF4'te 60 FPS'den düşmüyor arada bir düşüyor PUBG'de test edip te uğraşma o oyun başlıca sorun zaten o oyunda normal FPS drop.Deme şansın varsa optimizasyon sorunu olmayan oyunlarda denemen daha iyi olur. Ama düşününce sende GTX 1050 Bende GTX 850M var işlemcinde benimkine göre daha iyi yine de servise göndermen iyi olur olmazsa paranı geri istersin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı