Çözüldü Monster Abra A5 V12.1.2 oyunlarda ani FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mustafa Bilgin

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Evet arkadaşlar bu notebook 1 hafta önce elime geçti.

Sistem özellikleri:
  • GTX 1050
  • 8GB RAM
  • i5 7300HQ İşlemci
  • 1TB HDD

İlk geldiği gün Microsoft'un kendi sitesinden Windows'u indirdim. Daha sonra Rufus yazılımı ile Recep Baltaş'ın da gösterdiği şekilde UEFI USB oluşturdum. Daha sonra UEFI kurulum yaptım. Daha sonra güncelleştirmeleri yaptım. Daha sonra Nvidia'dan kendi grafik kartım ve işletim sistemine göre Driver'ı indirip kurdum. Sorunum şöyle GTA 5 bir süre oynadıktan sonra takılmaya başlıyor. Geforce Experience optimize ayarlar kullandığımı belirteyim. Oyuna ilk girdiğimde her şey sorunsuz fakat daha sonra takılmalar başlıyor. Online'a girince zevk falan kalmıyor.

Bundan önce Xbox 360 kullanıyordum bu fiyata PC aldım daha iyi olur diyordum X360'dan aldığım zevki bu takılmalar yüzünden alamıyorum. Bazı yerlerde okuduğuma göre Windows 10'un 1703 versiyonunun bu soruna sebep olduğu ve 1607 versiyonuna geçildiğinde düzeldiği söylenmiş. Bana saçma geldi. Sizce geçmemin bir faydası olur mu? Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Arkadaşlar 3200TL'yi boşuna vermiş olmak istemiyorum umarım bir çözüm bulabiliriz. Recep Baltaş, Ali Güngör ve diğer yönetici kardeşlerim de yardımcı olabilirse çok memnun olurum. Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunlarımız farklı ama sende de düzeldiyse iyi tabii ki :)

Evet Online'da da test ettim herhangi bir sorun göremedim. Sorunu olan arkadaşlar;

Sürüm: 1709
İS Derlemesi: 16299.19

denesinler.
Umarım sorun tekrar etmez.
Aynen kardeşim ben de Windows 10 1709'a geçince düzeldi. Flashdaki sürücüleri yükle sadece başka yükleme. Ondan sonra da interneti aç Windows güncellemesi yap. Ayrıca GTA sorunun da düzelecektir orijinalse tabii :)

Sorunlarımız farklı ama sende de düzeldiyse iyi tabii ki :)

Evet Online'da da test ettim herhangi bir sorun göremedim. Sorunu olan arkadaşlar;

Sürüm: 1709
İS Derlemesi: 16299.19

denesinler.
Umarım sorun tekrar etmez.

Çözüm
Peki bu sürümü nereden bulabilirim? Bilgisayarcıya götürsem yapabilir mi?

Buradan son sürümü indirebilirsiniz:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı