Çözüldü Monster Abra A5 v12.1 INTERNAL_POWER_ERROR hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Burakrals

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar uzun süredir türli türlü mavi ekran alıyorum. Yakın zamanda format attım bir süre hiçbir mavi ekran almadım. Minidump dosyaları oluşmuyordu artık o da oluşuyor. En son aldığım hata "System service exception" ama sanırım bunun dosyası oluşmadı.

Ek olarak bir mavi ekran hatası daha ekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet, bariz bir bellek hatası var. Sonradan taktığınız RAM'i çıkarıp tekrar bir test yapın ve sistemi bir süre kullanın. Sorun çözülürse yeni taktığınız RAM'de ya bir sorun vardır ya da uyuşmuyordur, tahminimce birincisi. Geri dönüşünüzü bekliyorum.
Öncelikle merhabalar anda A5 v12.1 sürümünü kullanmaktayım. 2 hafta önce 8 GB RAM ekleyerek sistemi 16 yaptım. Bir zaman düzgün çalıştı sonra ara ara mavi ekran hatası alınca biraz araştırdım sorunun RAM'lerden olabileceğini düşündüm ve Memtest86 ile taradım ve bu hatayla karşılaştım. Yazılımı bilmiyorum, yorumlayamıyorum da o yüzden destek almaya karar verdim.

IMG_20201103_191239.jpg

IMG_20201103_220913.jpg

IMG_20201103_222434.jpg

Evet, bariz bir bellek hatası var. Sonradan taktığınız RAM'i çıkarıp tekrar bir test yapın ve sistemi bir süre kullanın. Sorun çözülürse yeni taktığınız RAM'de ya bir sorun vardır ya da uyuşmuyordur, tahminimce birincisi. Geri dönüşünüzü bekliyorum.

Çözüm

Sonradan aldığım yere mail attım gayet olumlu bir şekilde getirin servise gönderelim duruma göre değişim yapalım dediler. Bu akşam tekrar test yapmayı düşünüyorum.

Aynı belleklerle test yaparsanız farklı bir sonuç almazsınız, alsanız da güvenilir olmaz zaten. Dediğim gibi, sonradan eklediğiniz RAM'i çıkarıp test yapın ve sonuçları paylaşın.

Aynı belleklerle test yaparsanız farklı bir sonuç almazsınız, alsanız da güvenilir olmaz zaten. Dediğim gibi, sonradan eklediğiniz RAM'i çıkarıp test yapın ve sonuçları paylaşın.
Tabii ki bellekleri çıkarıp test yapacağım, sadece bozuk olan yeni aldığımsa en azından garantisi var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı