Monster Abra A5 v12.1 SSD'ler düzgün çalışmıyor

ErayGürbüz

Hectopat
Daha fazla  
Ekran Alıntısı1.PNG

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı2.PNG

Öncelikle herkese merhabalar. Geçen hafta Monster Abra A5 v12.1 model bilgisayarımda kullanmak için WD Blue SN-550 model NVMe M.2 SSD aldım. SSD gelince montajını yaptım ve bir Windows USB'si ile Windows kurmak istedim ancak kurulumun hemen başında bir hata aldım hatayı tam olarak hatırlamıyorum ama bir kodu vardı. Sonra aynı USB ile bir HDD'ye Windows 10'u sıkıntısız kurdum. Ardından HD Tune programı ile error scan yaptım. Taramanın sonlarına doğru 3 4 tane kırmızı kutu belirdi ve tarama bir anda durdu. Ben de SSD'nin arızalı olduğunu düşünerek iade ettim ve SanDisk'in NVMe M.2 SSD'sini satın aldım. Bugün elime ulaştı hemen montajını yaptım bu sefer önce SSD'yi test etmek istedim kurulumdan önce. Yine HD Tune programı ile error scan başlattım başlatır başlatmaz yine 3 4 tane kırmızı kutu belirdi ve tarama durdu fotoğrafını atacağım. Bir de quick scan yaptım onda da başta yeşil devam ediyordu sonra bir anda kırmızılar belirmeye başladı. Sonra bir de CrystalDiskMark ile hızını test etmek istedim sadece okuma değerleri çıktı hiçbir yazma değeri vermedi. Ardından as SSD Benchmark programını denedim onda da bilmediğim bir hata verdi. Windows kurulumu yapmaya çalışırken de "Windows kur, dağıtım altyapısını yeniden başlatamadı. Windows'u yüklemek için yüklemeyi yeniden başlatın." Diye bir hata aldım. Yeniden başlatınca yine aynı hatayı veriyor. Sorun ne anlayamadım 2 kere SSD'lerde hata almam benim de kafamı karıştırdı. 2 kere üst üste arızalı bir SSD mi gönderildi bana bilmiyorum ilkinden sonra tesadüf olamayacağını düşünmeye başladım ama başka ne gibi bir problem olabilir onu bilmiyorum. Benim bilgisayarımın girişinde mi bir sıkıntı var? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Sıkıntıyı anlamak için herhangi bir test ya da başka bir şey yapmamı isterseniz yapıp fotoğrafını atabilirim. Artık bir sorun çıksın istemiyorum.

Bende de aynı model var. SSD almadan önce araştırmıştım bizim anakartlar Nvme SSD desteklemiyor ondan dolayı olabilir diye düşünüyorum.

Başlığı neden Monster modeli olarak açıyorsunuz SSD'leri Monster mı üretiyor?
Ben başka bir başlık yazmıştım böyle olmuş düzelteyim.
Bende de aynı model var. SSD almadan önce araştırmıştım bizim anakartlar Nvme SSD desteklemiyor ondan dolayı olabilir diye düşünüyorum.
Ben de almadan önce Monster servisini aradım NVMe M.2 desteklediğini söyledi o yüzden satın aldım. Sizde Sata SSD mi var?

Kullandığınız SSD ile alakalı bu sorun anakart ile uyumunu kontrol ettiniz mi alırken?

Ben başka bir başlık yazmıştım böyle olmuş düzelteyim.

Ben de almadan önce Monster servisini aradım NVMe M.2 desteklediğini söyledi o yüzden satın aldım. Sizde Sata SSD mi var?
Bende Samsung 860 Evo 250 GB M2 SSD var. V12 modellerinde bildiğim kadarıyla hm175 anakart var. Nvme desteği yok diye biliyorum. Almadan önce Monster'a sormuştum. M2 22-80 formatında SSD desteklediğini söylemişlerdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı