Monster Abra A5 v15.2.1 düşük GPU kullanımı

ErenKaralar

Hectopat
Daha fazla  
Monster Abra A5 v15.2.1 laptopa sahibim. GTA 5'te rahat oynamak için ayarlarımı kısıyorum ve GPU kullanımı düşüyor. 60 FPS'in altında seyrediyor hala, mantıken 60 FPS vermeyince ekran kartını daha çok kullanması gerek ama %60-70'i geçmiyor. Kullanımı ayarları en yükseğe alınca %95'in altına düşmüyor GPU kullanımı %60-70'le 60 FPS vermiyor. %95 üstüne çıksa verecek ama çıkmıyor işte bunun sebebi nedir? Diğer oyunlarda aynı şekilde. Not: İlk aldığımda böyle bir problem yoktu1.5 ay sonra oluştu.

Son düzenleme:
Bildiğim kadarıyla gradik ayarlarını düşürdüğünüzde ekran kartı daha az çalışır. Yani kendini zorlamasına gerek yok iken zorlamaz. Ben aynı şeyi CS'de yaşamıştım, düşük ayarlarda 100 civarında seyreden FPS değerim ayarları yükseğe alınca 180 ve 200 civarlarına çıktı. Tabi ısınma vs sorunları ortaya çıkıyor ama bunu da soğutucu ile hallediyorum.

Bildiğim kadarıyla gradik ayarlarını düşürdüğünüzde ekran kartı daha az çalışır. Yani kendini zorlamasına gerek yok iken zorlamaz. Ben aynı şeyi CS'de yaşamıştım, düşük ayarlarda 100 civarında seyreden FPS değerim ayarları yükseğe alınca 180 ve 200 civarlarına çıktı. Tabi ısınma vs sorunları ortaya çıkıyor ama bunu da soğutucu ile hallediyorum.
60 fps vermezken zorlamaması kafama takılıyor düşürdüğümde ayarları gpu kullanımı düşük ve 60 fpsye ulaşmıyor tam kullansa ulaşacak

60 fps vermezken zorlamaması kafama takılıyor düşürdüğümde ayarları gpu kullanımı düşük ve 60 fpsye ulaşmıyor tam kullansa ulaşacak
Şöyle anlatayım, sizin 1 kg'lık bir şeyi kaldırmak için harcadığınız güç ile 20kg'lık bir şeyi kaldırmak için kullandığınız güç farklıdır. 1kg için 20kg'lık eşyaya harcadığınız gücü harcar mısınız? Gereksiz yorulmak istemezsiniz. Ekran kartı da aynısını yapıyor, düşük grafiği açmak için %40 yetiyorsa niye %90 çalışayım diyor. Umarım doğru anlatabilmişimdir.

Şöyle anlatayım, sizin 1 kg'lık bir şeyi kaldırmak için harcadığınız güç ile 20kg'lık bir şeyi kaldırmak için kullandığınız güç farklıdır. 1kg için 20kg'lık eşyaya harcadığınız gücü harcar mısınız? Gereksiz yorulmak istemezsiniz. Ekran kartı da aynısını yapıyor, düşük grafiği açmak için %40 yetiyorsa niye %90 çalışayım diyor. Umarım doğru anlatabilmişimdir.
Evet gayet açıklayıcı oldu teşekkür ederim bunu arttırmamın yolu var mı peki

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı