Monster Abra A5 V15.2 Alınır mı?

Alperen_T

Centipat
Monster Abra A5 v15.2. Alacağım. Bu modeli kullananlar için sorularım var cevaplarsanız sevinirim.

1) Isınma sorunu var mı varsa ne kadar?
2) Işık sızma sorunu var mı varsa ne kadar?
3) Kullanımı rahat mı?
4) Batarya ömrü ne kadar?
5) Oyun oynarken sıkıntı yaşıyor musunuz?
6) 15.9' olması kötü mü?
7) 60Hz olması kötü mü?
8) Yazılım ile uğraşmak için uygun mu?
9) Ayrıca yaşadığınız başka sorunlar var mı?

Yorumlarınızı okuyor olacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster Abra A5 v15.2. Alacağım. Bu modeli kullananlar için sorularım var cevaplarsanız sevinirim.

1) Isınma sorunu var mı varsa ne kadar?
2) Işık sızma sorunu var mı varsa ne kadar?
3) Kullanımı rahat mı?
4) Batarya ömrü ne kadar?
5) Oyun oynarken sıkıntı yaşıyor musunuz?
6) 15.9' olması kötü mü?
7) 60Hz olması kötü mü?
8) Yazılım ile uğraşmak için uygun mu?
9) Ayrıca yaşadığınız başka sorunlar var mı?

Yorumlarınızı okuyor olacağım.
Abra a5 v13 modelinden kullanıyorum 1 sene oldu. Malzeme kalitesi hissiyat olarak zayıf ama bu zaman kadar herhangi bir solma kırılma esneme vs olmadı olacağını da düşünmüyorum. Isınma olarak soğutucum var. En ağır oyunlarda Max 77°C gördüm. Batarya süresi olarak oyuna girmeden normal kullanım da 3.30-4.saat civarı alabilirsiniz. 15.6 inç olması yer yer küçük hissiyatı veriyor. İmkânınız varsa 17" modellere bakın. Kullanımı kolay yazılım ve servis olarak hiç olumsuzluk yaşamadım. Hoparlör kalitesi beklemeyin çok zayıf. Fiyatına göre başarılı ürünler oyunda üzmez tavsiye ederim.

Genelde Monster'ın kasa kalitesi hiç beğenilmiyor. Tamam kalitesiz ama yerden yere vurmayacaksanız iş görür. Ses kalitesine gelirsek o konuda haklılar çünkü benim 7-9 senelik laptop ALC269 içeriyor, Abra A5 V15.2'de ALC269 sesi var. Ama Monster belirttiğine göre, zaten böyle bilgisayar alacak kişinin kulaklık takacağı için çok sıkıntı olmaz gibi bir şey söylemişti. Şu video sanırım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Laptop'u almadım hayır. Ama sıkıntı olmaz ise Ekim ayında alacağım. Alınır mı konusuna gelirsek gayette alınabilir. Şöyle kısaca sorularına cevap vermeye çalışayım yine de.
1) İlla ısınır. Ama altına soğutucu almışsanız sıkıntı yaratacağını sanmıyorum ısınma konusunda.
2) Bu konu hakkında bir bilgim yok maalesef.
3) Almadığım için bilmiyorum :p
4) 3-4 saat diyorlardı sanırım.
5) Sıkıntı yaşatacağını hiç sanmıyorum çünkü i7-9750H ve GTX 1650 ikilisi iyi iş yapıyorlar.
6) Yani meh diyelim önceden 17.3 kullanmadıysan çok göze batacağını sanmam.
7) Yani bir 75 HZ olsa iyi olurmuş.
8) i7-9750H gibi güçlü işlemciden bahsediyoruz mümkündür tahminimce.
9) Yine kullanmadığım için bu soruya cevap veremiyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı