Monster Abra A5 v15.4 bitmeyen mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Furyart

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, 3 aydır aralıklı olarak Monster Abra A5 v15.4 bilgisayarım mavi ekran hatası vermektedir. Teknik servise gönderdim, RAM bozuk denildi değiştirildi. Ancak 1-2 hafta sonra yine mavi ekran vermeye başladı. Driverlar güncel ancak hata vermeye devam ediyor.

Mavi ekranların neden verdiğini tespit edemiyorum. Minidump dosyaları göndersem yardımcı olursanız sevinirim.
Şu anda 4 tane dosya mevcut. Aslında daha çok hata verdi ancak %0'da takılı kaldığı için minidump dosyalarını da oluşturamıyor sanırım sistem. Hard reset yapmak durumunda kalıyorum bende uzun süre beklesem de mavi ekran %0'da kalıyor.

İşletim sisteminin kurulumundan mı kaynaklı diye düşündüm 1-2 defa tekrar kurdum ama artık format atmak istemiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Teknik özellikler;
Windows 10 Pro.
Intel-i79750H 2.60 işlemci.
8 GB RAM.
NVIDIA GTX 1050 ekran kartı.

Minidump dosyaları;

Umarım 4 tane mindump dosyası hatayı anlamamıza yeterli olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
1) Aşağıdaki sürücüyü indirin ve DDU ile kaldırıp bunu kurun. DDU rehberi aşağıda.

2) Intel(R) Management Engine Interface kaldırın.

3) Memtest86 testi uygulayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Merhaba, tüm testleri yaptım.

Memtest86 yaparken 2 defa takıldı yarıda kaldı işlem. Mavi ekran vermedi ama ekran kitlendi.
3. test yapışımda yine dondu ama 1 error yazısı yazdı bu sefer.

Scannow işleminde de sanırım hata bulmuş olabilirim o ekran görüntüsü de ektedir.

Yapılan İşlemler Sırasıyla;
1- DDU ile hem dahili hem harici ekran kartı sürücüleri kaldırıldı. Nvidia ile tekrar kuruldu.
2- Intel(R) Management Engine Interface kaldırdı.
3- Memtest86 hata verdi, görsel ekte.
Test: 5 Addr: 144B725C0 Expected: C9E7623C Actual: C0C397F0 CPU: 0
4- Scannow hata verdi, görsel ekte.

Cihaz teknik servisten geldi, ram bozuk yenisiyle değiştirildiği söylendi.
Şimdi bu ram yine mi bozuk, ben anlamadım. ?

Dosya Ekleri

• memtest86 hata.jpeg
    memtest86 hata.jpeg
    160,5 KB · Görüntüleme: 57
  • scannow hata.PNG
    scannow hata.PNG
    14,6 KB · Görüntüleme: 75
Testte tek bir hata olsa bile sorun var demektir. İçinize sinmediyse bu test sonucu ile bilgisayarınızı teknik desteğe verin ve RAM'i değiştirsinler.

öncelikle yardımlarınız için teşekkürler.
RAM'i zaten teknik servis değiştirmişti. RAM'deki hatanın donanımsal olduğu kesin mi? yazılımsal olarak onaramaz mıyım? Anlaşılan tekrar değişmesi gerekiyor.
Peki scannow daki hatayı açıklayabilir misiniz?

SFC ile ilgili tüm detayları size attığım linkte anlatmıştım. Orada sorunlu SYS dosyalarını bulduğu ve onları onardığını söylemiş. İsterseniz Memtest86 testini tekrarlayın. Ama o bilgisayarda XMP açık ise kapatıp yeniden test yapın. (Bilgisayarınızın BIOS'unu bilmediğimden dolayı açık ise kapatın dedim.)

Hocam, BIOS ekranında XMP ayarlarını bulamadım, acaba başka isimle mi geçiyor?
Bios sürümüm; american megatrends inc n.1.03 - 16.07.2019
Cihaz; Monster Abra A5 v15.4

Dosya Ekleri

• advanced ekran.PNG
    advanced ekran.PNG
    32,8 KB · Görüntüleme: 55

Yeni konular

Geri
Yukarı