Monster Abra A5 v15.4 cızırtı sesi

Yaklaşık 4 ay önce bilgisayar uykuda iken başlayan cızırtı sesi bugün artık bilgisayar açık iken de olmakta.
Bilgisayarı kaldırıp alt tarafındaki ızgaraların altındaki sistem donanım elemanlarını(anakart vs. gibi elemanlardan bahsediyorum.) Kulağa yaklaştırınca ses çok net duyuluyor. Tamamen sessiz ortamda da duyuluyor.

Bilgisayarda bu süreç içinde hiçbir sıkıntı gözlemlemedim. Normal çalışıyor yani.

Bu durumun artık bilgisayar açıkken de gerçekleşmeye başlıyor olması açıkçası beni ürküttü. Nedir sizce bu durum, ciddi bir şey mi söz konusudur?

Not: Ayrıca belirtmek isterim ki bilgisayarı hor kullanmamaya çok özen gösterdim, çok özenle dikkat ederek kullanmaya çalıştım. (fiyatlar malum)

Bir not daha: Bilgisayarımda bu cızırtı ses olayını, Migros'tan aldığım nilson marka uzatmasız topraklı üçlü prizi kullanmaya başladıktan sonra gözlemlemeye başladım diye hatırlıyorum. (kesin değil bu bilgi öyle hatırlıyorum)
Hani not olsun diye düştüm.
Önceden direkt prize bağlı veya viko üçlü markayı kullanıyordum, nilson belki kalitesiz bir markadır vs. mutlaka bu konuda bilgisayara teşhis koyacak biri olur burada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Klavye aydınlatmasını kapatıp tekrar dinleyin bende klavye aydınlatması açıkken geliyor.
Bende 15.1 modelini kullanıyorum çok saçma bir olay klavye parlaklığı arttıkça cızırtı da artıyor..

Yeni konular

Geri
Yukarı