Monster Abra A5 V15.7 şarjı şarjdayken azalıyor

ahmet0698

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selamlar. Laptopumla Valorant olsun Assassin's Creed serisi olsun PUBG olsun herhangi bir oyun oynadığımda prize takılı olmasına rağmen bataryadan azalıyor şarjı azalıyor. 120W gücünde adaptörüm var orijinal içinde çıkan. Sizce 120W yetmiyor mu yoksa uzatma kablosunda mı sorun var anlamadım. Çünkü başka yerlerde böyle sorun yapmıyordu. Eve gelince olmaya başladı. Acaba adaptör 120W'ı çekemiyor da çekemediği kısmı pilden mi alıyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

sistem özellikleri:
  • Intel i5-10300H-2,5GHz Turbo Boost ile 4,50GHz
  • 4GB GDDR6 Nvidia GTX1650 Ti
  • 15,6" FHD 1920x1080 120Hz IPS Mat LED Ekran
  • 16GB (2x8GB) DDR4 2933MHz
  • 256gb nvme ssd+1tb nvme ssd+ 1tb hdd
  • Windows10 Pro

Aynı durumu MSI GL65 Leopard dizüstümde yaşıyorum. Ama pek önemsemedim genelde oyun oynarken azalıyor sonra geri Dragon Center ile %60'da sabitliyorum.

Öncelikle herkese selamlar. Laptopumla Valorant olsun Assassin's Creed serisi olsun PUBG olsun herhangi bir oyun oynadığımda prize takılı olmasına rağmen bataryadan azalıyor şarjı azalıyor. 120W gücünde adaptörüm var orijinal içinde çıkan. Sizce 120W yetmiyor mu yoksa uzatma kablosunda mı sorun var anlamadım. Çünkü başka yerlerde böyle sorun yapmıyordu. Eve gelince olmaya başladı. Acaba adaptör 120W'ı çekemiyor da çekemediği kısmı pilden mi alıyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem özellikleri:
  • Intel i5-10300H-2, 5GHz Turbo Boost ile 4, 50GHz.
  • 4 GB GDDR6 NVIDIA GTX1650 Ti.
  • 15, 6" FHD 1920X1080 120Hz IPS mat LED ekran.
  • 16 GB (2x8GB) DDR4 2933MHz.
  • 256 GB NVMe SSD+1TB NVMe SSD+ 1TB HDD.
  • Windows10 Pro.

Normal bir durum değil bence hemen vakit kayabetmeden yetkili servis ile iletişime geç.

Aynı durumu MSI GL65 Leopard dizüstümde yaşıyorum. Ama pek önemsemedim genelde oyun oynarken azalıyor sonra geri Dragon Center ile %60'da sabitliyorum.
Sabitlenmiyorki. 6 el valorantta dereceli maça girdim 42e düştü.
yakında bakıma sokmak için ankaradaki servise gidecem orda belirtecem.

Dragon Center yazılımı var best for battery seçeneğini seçtim. Normal kullanımımda hep %60'da kalıyor ancak oyunlar da %50-%60 arası geziyor.

Bende de monster var. %100 ile oyuna girdigimde %94-95 civarlarına kadar düşüyor. Bir arkadaşın konusunda görmüştüm, attığı maile gelen cevapta ise oyunlarda bataryayı korumak amaçlı boşaltıp doldurma işlemi yaptığı ve normal olduğu söylenmişti. Belki işine yarar diye yazayım dedim

Bende de monster var. %100 ile oyuna girdigimde %94-95 civarlarına kadar düşüyor. Bir arkadaşın konusunda görmüştüm, attığı maile gelen cevapta ise oyunlarda bataryayı korumak amaçlı boşaltıp doldurma işlemi yaptığı ve normal olduğu söylenmişti. Belki işine yarar diye yazayım dedim
yetkili servise sormak lazım.
Belirli bir yüzdeden sonra şarj etmeme özelliği var diye biliyorum belki o açık kalmış olabilir.
sürekli gidiyor. etmiyor. oyundan çıktıktan sonra adaptörü sök çıkar yapınca şarj alıyor.
şimdi pubg den çıktım. 1 saatte 91 e düştü.
4 saattir Assassin's Creed Odyssey oynuyorum. gram şarjı düşmedi. valorant pubg de düşüyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı