Monster Abra A5 v15.8 BIOS güncellemesi

alp.adalar

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ubuntu 23.10 - i7-10750H - 2x8Gb 3200MHz
1Tb Boot SSD - 256Gb Workspace SSD
G513 - Glaive RGB Pro Aluminium (for Work)
X24ih
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Monster'a mail attım ve bana hem BIOS hem de EC FW dosyalarını gönderdiler fakat kafamda iki soru var.

Birincisi benim bilgisayarımın seri numarası GK5mrfv fakat bana gelen dosyada bu isimde bir klasör yok. Başka bir (GK5mpfv) klasörün içinde benim modelin adı olan bir klasör var.

İkincisi ve asıl soru, bu dosyaları nasıl yükleyebilirim? GK5mpfv klasöründe 15.8 (benim model) isimli bir klasör var ve içindeki dosyalar şunlar:

Amıdeefıx64.EFI
App. Nsh.
Bana gönderdikleri ZIP dosyasını da ekliyorum: intel_CML_8L_GKxMP5R_FR_5V_FV_Monster_BIOS_N.1.07_EC_1.19.x0_20201023_Yeni.rar

Ayrıca bir sorum daha var. Bu BIOS dosyasını "Switchable Graphics" isimli BIOS menüsünü gösterebilmek için modlamak istiyorum, bunu nasıl yapabilirim?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
@Recep Baltaş sizin bu konu hakkında bir bilginiz var mı acaba. Sadece bu BIOS'u nasıl flashlayabileceğimi merak ediyorum şuan.

Son düzenleme:
Bende bu konuyu araştırıyordum fakat hala çözüm bulamadım. Teknik servisten aynı mail bana geldi fakat dediğiniz gibi güncelleme yapamadım. Bu konu hakkında görüşü olan yok mu? Güncellemeyi nasıl yapacağız? Yardımcı olursanız sevinirim

Geri
Yukarı