Monster Abra A5 v15.8 ve sorunları

Vulture

Hectopat
Arkadaşlar başlıktaki laptopa sahibim. 2 hafta önce harddisk eklettim laptopa Monster'ın kendi şubesinden. O gün bayağı bir problem çıkardı, disk kullanımı hep %100 oldu. Aynı sorunu bugün yine tekrar yaşadım. Çözümü nedir? Ayriyeten bir sorunum daha var. Laptop ilk geldiğinde touchpad sıkıntısız çalışıyordu ancak birkaç gün sonra ben ne klavyeye ne touchpade dokunmadan kendi kendine açılıyor ve açıldığında da açık olan ne var ne yok aşağı alıyor, kapatıyor kısacası kafayı yiyor diyebilirim. Harddisk taktırmak için gittiğimde genel bakım da yapılmıştı laptopa ve 2 haftadan bu yana ilk kez yine aynısı oldu. Bu sorunla karşılaşan veya çözüm önerisi olan var mı? Touchpad ile bir işim yok o yüzden mouse takılıyken touchpad asla çalışmasın olarak ayarladım ancak takdir edersiniz ki laptopimda bozuk bir kısım istemiyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağlık testi yaparmısınız ?
Defalarca yaptım. Health Status olarak OK diyor. Bir sıkıntısı yok. Yazma ve okuma hızları normal. Ilk bu problem yaşandığında oyun oynarken bir yandan indirme gerçekleştiriyordum ve %100'e kadar çıktı daha da inmedi, inmesi için kapatıp tekrar açmam gerekti. Daha sonra yine oyun oynarken yine indirme gerçekleştiriyordum bu sefer olmadı. Bugün tekrar indirme gerçekleştiriyordum ancak oyun oynamıyordum dizi izliyordum. Birden %100'e çıktı. Sonra diziyi kapattım oyuna girdim ve yine %100'e çıktı. Sorun oyun oynarken indirme yapmakla ilgili olabilir de olması çok saçma değil mi? İndirme yaparken başka bir işle uğraşamayacak mıyım?

Defalarca yaptım. Health Status olarak OK diyor. Bir sıkıntısı yok. Yazma ve okuma hızları normal. Ilk bu problem yaşandığında oyun oynarken bir yandan indirme gerçekleştiriyordum ve %100'e kadar çıktı daha da inmedi, inmesi için kapatıp tekrar açmam gerekti. Daha sonra yine oyun oynarken yine indirme gerçekleştiriyordum bu sefer olmadı. Bugün tekrar indirme gerçekleştiriyordum ancak oyun oynamıyordum dizi izliyordum. Birden %100'e çıktı. Sonra diziyi kapattım oyuna girdim ve yine %100'e çıktı. Sorun oyun oynarken indirme yapmakla ilgili olabilir de olması çok saçma değil mi? İndirme yaparken başka bir işle uğraşamayacak mıyım?
HD Tune testide yapın. https://www.hdtune.com/ Olmazsa temiz kurulumda yapın ve virüs taramasıda yapın KasperSky öneririm.

HD Tune testide yapın. https://www.hdtune.com/ Olmazsa temiz kurulumda yapın ve virüs taramasıda yapın KasperSky öneririm.
HD Tune üzerinden yapmıştım testi zaten. Minimum 150 mb/s maksimum 250 mb/s ortalama 220 mb/s çıkmıştı sonuç. Harddisk ilk kez çalışmış yani daha önce kullanılan bir harddisk de değil. Virüs testi yapacaktım ancak ücretsiz virüs testi virüsleri gidermek yerine virüs katar mı diye düşünmedim değil. Windows'un kendi virüs taramasında hiç sıkıntı çıkmıyor. (3 günde bir yapıyorum)

HD Tune üzerinden yapmıştım testi zaten. Minimum 150 mb/s maksimum 250 mb/s ortalama 220 mb/s çıkmıştı sonuç. Harddisk ilk kez çalışmış yani daha önce kullanılan bir harddisk de değil. Virüs testi yapacaktım ancak ücretsiz virüs testi virüsleri gidermek yerine virüs katar mı diye düşünmedim değil. Windows'un kendi virüs taramasında hiç sıkıntı çıkmıyor. (3 günde bir yapıyorum)
Temiz kurulum yapın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Temiz kurulum yapın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İndirmiş olduğhm dosyalar gidecek mi bunu yaparken? Temiz kurulumdan önce yapmam gereken herhangi bir şey var mı? Laptopu aldığımda Freedos'tu ve bu şekilde kurmuştum zaten. Windows key almıştım Gittigidiyor üzerinden. Sizce ondan dolayı olabilir mi?

Geri
Yukarı