Monster Abra A5 v16.6.3 15.6" nasıldır?

Başlıca sorunları:
- Işık süzmesi.
- Isınma.
- Performans düşüşleri.
- Ağır kullanım.

1) ışık süzmesi yaşamadım.
2) ben hikayeli oyunları 60FPS'e rekabetçileri 120FPS'e kitledim pek ısınma yaşamadım 60-75 derece arası.
3) performans düşüşü o kadar yaşamadım ama RAM'leri kötü.
4) ağır kullanımda ne demek istediğinizi anlamadım.
Sormak istediğiniz başka bir şey varsa seve seve cevaplarım.

1) Işık süzmesi yaşamadım.
2) Ben hikayeli oyunları 60FPS rekabetçileri 120FPS kitledim pek ısınma yaşamadım 60-75 derece arası.
3) Performans düşüşü o kadar yaşamadım ama bellekleri kötü.
4) Ağır kullanımda ne demek istediğinizi anlamadım.
Hocam, bende Abra modelini kullandım. Ve dediğim sorunlarının hepsini yaşadım (bir konumda arkadaş tavsiye etmişti, bilgisizliğime kurban gittim) ve aldım. Sizde yaşanmadı diye arkadaşta yaşanmayacak diye bir şey yok. %50-%50 şans yerine, gidip şansını arttırarak daha kaliteli modellere yönelebilir. Bu varken neden risk alsın? Abra serisi çok kötü bir seri. Forumda biraz gezin anlarsınız. Tek forumda değil, internet üzerinden araştırın biraz göreceksiniz.

Önümüzdeki hafta içerisinde laptop alacağım. En iyi seçeneği bulmak istiyorum. Bilgisayarlarla haşır neşir olan bir tanıdığımıza sorduğumuzda bu laptopu önerdi:

Abra A5 V16.6.3 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

Özelleştirmelerde 16 GB RAM ve 500 GB Crucial P5 seçeneklerini seçtiğimde 7.697, 00 TL bir fiyat çıkıyor.

Sizce iyi bir seçim midir?

Not: Sonradan Windows 10 kuracağım...

Kasa kalitesi iyi olmadığından dolayı yoksa donanımları yeterli seviyede bir de anakartları giriş seviyesi hocam.

Hocam, bende Abra modelini kullandım. Ve dediğim sorunlarının hepsini yaşadım (bir konumda arkadaş tavsiye etmişti, bilgisizliğime kurban gittim) ve aldım. Sizde yaşanmadı diye arkadaşta yaşanmayacak diye bir şey yok. %50-%50 şans yerine, gidip şansını arttırarak daha kaliteli modellere yönelebilir. Bu varken neden risk alsın? Abra serisi çok kötü bir seri. Forumda biraz gezin anlarsınız. Tek forumda değil, internet üzerinden araştırın biraz göreceksiniz.

Her üründe belli bir hata payı vardır Abra serisi ve bende biliyorum çok şikayetçisi var ama bir o kadar da seveni var ama notebook ucuz olduğundan sorun çıkma oranı artıyor ama 14 gün içerisisinde iade edebiliyorsunuz satın alma politikasında yazıyor.

Ek olarak, ağır kullanım dediğim şey "yavaşlaması ve donması" manasında.

Bir kere konuda tavsiye etmişlerdi. Bilgisizliğe gidip almıştım.

Donma yavaşlama yaşamadım.

Geri
Yukarı