Monster Abra A5 V16.1.1 15.6" Nasıldır?

Monster her bilgisayarind var midir isinma problemi
Ben 1 senedir Abra a5 v13.1 modelini kullanıyorum. Isınma konusunda en ufak bir sorun yaşamadım. Ama önceki nesillerde ısınma sorunu var haberin olsun. Yeni nesillerde bu sorunu aştılar. Arkadaşın söylediği gibi kontrol merkezinin gereksizliği durumuna da katılmıyorum. Ben performans modları arasında sürekli değişim yaparken o menüyü kullanıyorum ve herhangi bir takılma seste gitme gibi durumlar hiç yaşamadım. Sanırım yazılımsal bir sorun vardı onda. İşlevsel olarakta bir çok kısayol var. Her çeşit oyunu kurdum. Çift SSD kullanıyorum. Ve bu zamana kadar FPS de hiç kayıp görmedim. Yeri geliyor boş alanım 10-15gb seviyesine kadar düşüyor hatta. Çoğu zamanda ben kendim v-sync açarak FPS yi 60a sabitliyorum daha az ısınsın çok fan sesi falan olmasın diye. Tek olumsuz yanı fanları hızlanınca gürültülü çalışıyor. Onun dışında kesinlikle tavsiye ederim.

Ben 1 senedir Abra a5 v13.1 modelini kullanıyorum. Isınma konusunda en ufak bir sorun yaşamadım. Ama önceki nesillerde ısınma sorunu var haberin olsun. Yeni nesillerde bu sorunu aştılar. Arkadaşın söylediği gibi kontrol merkezinin gereksizliği durumuna da katılmıyorum. Ben performans modları arasında sürekli değişim yaparken o menüyü kullanıyorum ve herhangi bir takılma seste gitme gibi durumlar hiç yaşamadım. Sanırım yazılımsal bir sorun vardı onda. İşlevsel olarakta bir çok kısayol var. Her çeşit oyunu kurdum. Çift SSD kullanıyorum. Ve bu zamana kadar FPS de hiç kayıp görmedim. Yeri geliyor boş alanım 10-15gb seviyesine kadar düşüyor hatta. Çoğu zamanda ben kendim v-sync açarak FPS yi 60a sabitliyorum daha az ısınsın çok fan sesi falan olmasın diye. Tek olumsuz yanı fanları hızlanınca gürültülü çalışıyor. Onun dışında kesinlikle tavsiye ederim.
Abra A5 V16.1.1 15.6" baktigim model daha yeni poyasaya cikartilan bi model sanirim isinma konusunu asmislardir..isinma disinda ekstra bi problemle karsilasmadiniz oyunlarda falan .
Cok tesekkur ederim yardımcı oldunuz

Aklına takılacak tüm soruları sorabilirsin. Elimden geldiğinde yardımcı olurum. Şimdiden hayırlı olsun
emoji3526.png
bundan almayı düşünüyorum ram 2*8 olucak ama 2 adet 8 ram mı yapayım yoksa tek 16 ram mı yapayım bilemedim sizce performans olarak hangisi ?

bundan almayı düşünüyorum ram 2*8 olucak ama 2 adet 8 ram mı yapayım yoksa tek 16 ram mı yapayım bilemedim sizce performans olarak hangisi ?
Ileride 32 gb rama ihtiyac duycagini dusunuyosan tek 16 yap yok yeter dersen 2×8 yap. Eklemekte istiyorum bana kalirsa monster alma.

Ben şuan tek ram 8gb olarak kullanıyorum. Nadiren de olsa ram kaynaklı drop yiyorum. 2x8gb olarak yaparsanız bilgisayar çok daha rahat çalışacaktır. Ben eklemeyi düşünüyorum en kısa zamanda. İmkânınız varken alırken ekletin.

önerin nedir ? laptop şart masa üstü olmaz
Su laptopu al diyemem ama Laptop alirken ekran kartinin ve islemcinin adina sanina bakip alma cunku o sekilde alirsan hayal kirikligina ugrayabilirsin mumkunse ayni ozelliklere sahip laptoplarin performanslarini kiyasla kullananlara sor fps degerlerine bak. Msi markasima bak derim biraz pahalilar ama bakip arastirmaya deger.

2x8 alın kesinlikle o notebook'a 32 düşünmezsiniz zaten. Tek kanal ve çift kanal arasında çok fark var.
Ayrıca o fiyata alabileceğiniz en uygun notebook o zaten. Diğer taraftan indirim bekleyebilirsiniz, ne kadar bekleneceği meçhul.

2x8 alın kesinlikle o notebook'a 32 düşünmezsiniz zaten. Ayrıca tek kanal ve çift kanal arasında çok fark var.
Ben kullandigim monster modeli icin cift kanal ram destegi var mi diye sordugumda desteklemedigini soylediler arkadasta alicagi model icin onceden sorarsa iyi olur. Ki ben o modelinde yine desteklemedigini dusunuyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı