Monster Abra A5 v16.7.3 vs MacBook Air MGN63TU/A

Bütçe
170000

zekiislek

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba Monster Abra A5 v16.7.3 oyun bilgisayarı ile MacBook Air 13.3 inç M1 MGN63TU/A. Her ikisi de ortalama aynı fiyat, biri 16.000 diğeri 17.000. 15 yaşındaki kardeşim için, oyun oynamayacak, genel yazılım kodlama edit vs işlerini öğrenebilmek için alınacak, hangisi önerirsiniz arkadaşlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Monster Abra A5 v16.7.3 oyun bilgisayarı ile MacBook Air 13.3 inç M1 MGN63TU/A. Her ikisi de ortalama aynı fiyat, biri 16.000 diğeri 17.000. 15 yaşındaki kardeşim için, oyun oynamayacak, genel yazılım kodlama edit vs işlerini öğrenebilmek için alınacak, hangisi önerirsiniz arkadaşlar?
Hocam, oyun oynamadan duramaz gibi geliyor bana. Bu arada kendisine sordunuz mu? Kendisi mac kullanmak istemeyebilir doğal olarak?

Monster Abra A5 v16.7.3

Kendim bizzat kullanıyorum almayın. Yine bir yerlerinden bir sıkıntı çıkarttı. Yarın müşteri hizmetlerini arayacağım. Genel olarak uzun zamandır kullandığım donanımı (ekranı ve bataryası dışında) iyi cihazlardan birisi. Kasa CLEVO. iyi dememdeki amaç uzun süre HD Graphics 520 ve GT 210, R5 230 ekran kartlarıyla süründüğüm için öyle diyorum.

Hocam peki MacBook Air attığım model mosnter özelliğinden biraz geri kalıyor RAM konusunda vs Yinede macbook Air iyimi alınırmı

Hocam peki MacBook Air attığım model mosnter özelliğinden biraz geri kalıyor RAM konusunda vs Yinede macbook Air iyimi alınırmı
Hocam mac ile bu bilgisayarlar ayrı bir dünya. Kullanışı farklı , programları farklı, tuşları farklı... Mac alabilirsiniz gayet iyi bir laptoptur ama After Effects / Photoshop gibi uygulamalara aylık ücret ödemeniz gerekeceğini unutmayın. Yani crack olayı yok maclerde.

Hocam peki MacBook Air attığım model mosnter özelliğinden biraz geri kalıyor RAM konusunda vs yine de MacBook Air iyi mi alınır mı?

8 GB RAM genel anlamda uzun süre olmasa da en az bir 3 yıl götürür diye düşünüyorum. Tabii ki MacBook ve Gaming laptop karşılaştırılması saçma olur ama garanti ediyorum bu laptop bana ilaç geldiği kadar sıkıntıları da var. Kasasından kaynaklı ara sıra pilot görevini ben üstleniyorum. 5500 devirde pervaneyi döndürmem gerekebiliyor. Bu model abra dışında denk gelebilecek daha iyi laptop modelleri varsa onla macbook arasında gitmenizi öneririm. @Artoria Pendragon @messinicocugu @egeoz316 bu konuda fiyat aralığında iyi bir laptop var mıdır sizce ?

Oyun oynanmayacak ise Macbook alınabilir, alternatif Windows laptop olarak şu modele bakılabilir.

Geri
Yukarı