Monster Abra A5 v16.7 genel sistem performansı düştü

Araska

Centipat
Daha fazla  
Başlıkta da dediğim gibi bilgisayarım kendi kendine donmaya başladı. Çıldırmak üzereyim olay nasıl oldu anlatayım; Bir oyundan çıktım her şey normaldi fakat sonra NFS Unbound girdim ve takılmaya başladı sonra bende sinir olup çıktım ve oyunuda sildim sonra başka bir oyuna girdim ve olmayan oyunlarda da olmaya başladı örnek: Dying Light 1 - Batman Arkham Knight gibi ve oyunlarda 7.4 GB RAM boşta kalıyor o yüzden RAM'den oluğunuda düşünmüyorum zaten normal şekilde kasmadan oynadığım oyunlar biri yardım etsin şu an hiçbir şey oynayamıyorum donmasından dolayı. Laptop: Monster Abra A5 v16.7 GTX 1650 - 16 GB RAM -i5 11400H.

Ekleme: Mesela Dying Light 1 90-100FPS arası fakat donmasından dolayı 20FPS gibi oyun ve alakası var mı bilmiyorum ama bunlardan önce NFS Unbound'a tam ekran iyileştirmelerini kapayı açmıştım fakat silmeden önce geri kapattım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Frekans ve enerji tüketimini gözden geçirmeniz gerek böylece neyin sebep olduğunu anlayabilirsiniz rutin bakım işlemlerini zamanında yaptırmayı unutmayın bütün bunlar elendiğinde geriye adaptör ya da anakart kalır.

Başlıkta da dediğim gibi bilgisayarım kendi kendine donmaya başladı. Çıldırmak üzereyim olay nasıl oldu anlatayım; bir oyundan çıktım her şey normaldi fakat sonra NFS Unbound girdim ve takılmaya başladı sonra bende sinir olup çıktım ve oyunuda sildim sonra başka bir oyuna girdim ve olmayan oyunlarda da olmaya başladı örnek: Dying Light 1 - Batman Arkham Knight gibi ve oyunlarda 7.4 GB RAM boşta kalıyor o yüzden RAM'den oluğunuda düşünmüyorum zaten normal şekilde kasmadan oynadığım oyunlar biri yardım etsin şu an hiçbir şey oynayamıyorum donmasından dolayı. Laptop: Monster Abra A5 v16.7 GTX 1650 - 16 GB RAM -i5 11400H.

Ekleme: Mesela Dying Light 1 90-100FPS arası fakat donmasından dolayı 20FPS gibi oyun ve alakası var mı bilmiyorum ama bunlardan önce NFS Unbound'a tam ekran iyileştirmelerini kapayı açmıştım fakat silmeden önce geri kapattım.

Cihazı Monster servisine götürün bakımını falan yapsınlar (ömür boyu garantileri var diye biliyorum o konuda) başka problemleri vs varsa baktır.

Cihazın ısınma gibi bir durumu var mı? Veya oyun modunu açıyor musunuz cihazda?
Performans modunu açıyorum hep ve oyun oynarken 74 derece falan soğutucu kullanıyorum

Cihazı Monster servisine götürün bakımını falan yapsınlar (ömür boyu garantileri var diye biliyorum o konuda) başka problemleri vs varsa baktır.

Her 6 ayda bir yaptırıyorum fakat şu an geçici olduğun yerde Monster bayisi yok birkaç gün sonra tanışınıyoruz o yüzdende gönderemem.

Oyuncu notebooklarında normal bir durum ama sizinki fazla yaşanmış. Sıcaklıklarını bir kontrol edin. Ekran kartının ve işlemcinin termal macununu yenileyin.
Sıcaklık oyunda 74 falan ve her 6ayda bir bakım yaptırıyorum zaten

@Thomas Tommy Angelo.

Son düzenleyen: Moderatör:
Performans modunu açıyorum hep ve oyun oynarken 74 derece falan soğutucu kullanıyorum.

Her 6 ayda bir yaptırıyorum fakat şu an geçici olduğun yerde Monster bayisi yok birkaç gün sonra tanışınıyoruz o yüzdende gönderemem.

Sıcaklık oyunda 74 falan ve her 6ayda bir bakım yaptırıyorum zaten.

@Thomas Tommy Angelo.

(Pardon uyarı aldığımdan mütevellit geç yazıyorum.)
Araştırdığım kadarıyla sizin gibi sorun yaşayanlar olmuş.
Ama hepsinin ortak çözümü notebook u garantiye yollamaları.
Eğer şimdi yollayamıyorsanız en kısa zamanda yollamanızı öneririm.

Onun dışında.
Oyunları dahili ekran kartıyla açıyor olabilirsiniz harici ekran kartı yani GTX 1650 ile açtığınızdan emin olun.
RAM frekans hızlarınız neler? RAM frekans hızınızı arttırın eğer arttırmadıysanız 20 FPS'lik fark olur.
SSD sağlığınızı kontrol edin uzun süredir kullanıyorsanız SSD niz ölmüş olabilir.
Aynı sorunu başka hangi oyunlarda yaşıyorsunuz ?

Geri
Yukarı