Monster Abra A5 V17.1 Kontrol Merkezi inmiyor

xanstain

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Notebook'un yanında gelen USB'yi bilgisayara takınca Monster kontrol merkezi yerine Control Center 3.0 adında bir program indi. Bu normal midir? Bir de Homefront Revouliton oynarken (grafikler med) FPS gayet stabilken (80FPS) bazen FPS 20'ye kadar düşebiliyor. Bunun oyunun optimizasyonu ile alakalı olduğunu düşünüyorum ama yine de sorayım dedim (işlemci kartını değil direkt 3050'yi kullanıyor).

Son düzenleyen: Moderatör:
Notebook'un yanında gelen USB'yi bilgisayara takınca Monster kontrol merkezi yerine Control Center 3.0 adında bir program indi. Bu normal midir? Bir de homefront revouliton oynarken (grafikler med) FPS gayet stabilken (80FPS) bazen FPS 20'ye kadar düşebiliyor. Bunun oyunun optimizasyonu ile alakalı olduğunu düşünüyorum ama yine de sorayım dedim (işlemci kartını değil direkt 3050'yi kullanıyor).

Evet Monster'ın kendi kontrol merkezi oyunu performans modunda değil de eğlence ya da güç tasarrufunda deneyin FPS düşüşü olacak mı olmazsa bir şey söyleceğim onu yaparsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
dediğiniz gibi güç tasarruf moduna aldım ve droplar gitti ultra ayarlarda 120 fps sabit alıyorum teşekkürler. Başka bir soru sorabilir miyim size
Tabi buyrun bu arada kontrol merkezi sıkıntılı o yüzden oluyor. Ben 3 hafta boyunca araştırdım da buldum. Clevo'nun (yani bu laptopların kasasını üreten firma) sitesinden modelinize uygun control centerı yüklerseniz performans modunda da sıkıntısız çalışacaktır. Sağ alttan kontrol merkezinin üzerine tıklamadan mouse u üzerine getirin orda sürümü yazar onu bana söylerseniz güncel mi değil mi anlarız.
dediğiniz gibi güç tasarruf moduna aldım ve droplar gitti ultra ayarlarda 120 fps sabit alıyorum teşekkürler. Başka bir soru sorabilir miyim size
Sorabilirsiniz bekliyorum.

Son düzenleme:
Tabi buyrun bu arada kontrol merkezi sıkıntılı o yüzden oluyor. Ben 3 hafta boyunca araştırdım da buldum. Clevo'nun (yani bu laptopların kasasını üreten firma) sitesinden modelinize uygun control centerı yüklerseniz performans modunda da sıkıntısız çalışacaktır. Sağ alttan kontrol merkezinin üzerine tıklamadan mouse u üzerine getirin orda sürümü yazar onu bana söylerseniz güncel mi değil mi anlarız.

Sorabilirsiniz bekliyorum.
1-ekran çözünürlüğü masasüstünde normal gözüküyor iken Fusion 360 gibi programlara girdiğimde çözünürlük bozuluyor gibi nedeni ne olabilir.
2-Control center3.0 yazıyor bende.Clevodan indiricem ama modelimi nasıl öğrenebilirim?

Dosya Ekleri

• sorun.png
    sorun.png
    292,8 KB · Görüntüleme: 67
Evet Monster'ın kendi kontrol merkezi oyunu performans modunda değil de eğlence ya da güç tasarrufunda deneyin FPS düşüşü olacak mı olmazsa bir şey söyleceğim onu yaparsınız.
Eğlence modunda aynıydı fakat güç tasarufu moduna alınca Homefront'ta droplar tamamen gitti.Oyun 90 fps civarında akıyor çok teşekkürler.Birde bir sorum var.Normalde performans modunda daha yüksek fps alması gerekmez mi?

Eğlence modunda aynıydı fakat güç tasarufu moduna alınca Homefront'ta droplar tamamen gitti.Oyun 90 fps civarında akıyor çok teşekkürler.Birde bir sorum var.Normalde performans modunda daha yüksek fps alması gerekmez mi?
Öyle fakat control center bozuk güncelleme yapmanız gerekiyor diğer arkadaşa da anlattım.
1-ekran çözünürlüğü masasüstünde normal gözüküyor iken Fusion 360 gibi programlara girdiğimde çözünürlük bozuluyor gibi nedeni ne olabilir.
Ekran 4K mı 4k ekranlarda problem oluyor ya. Nasıl çözülür bilemiyorum.
Öyle fakat Control Center bozuk güncelleme yapmanız gerekiyor diğer arkadaşa da anlattım.

Ekran 4K mı 4K ekranlarda problem oluyor ya. Nasıl çözülür bilemiyorum.

Hocam Fusion 360'a sağ tık yapıp oradan özelliklere gelin sonra uyumluluk modundan Yüksek DPI ayarlarını değiştir var ona basın daha sonra yüksek DPI ölçeklendirmesini geçersiz kılma yazan yerin tiki varsa kaldırın bir de masaüstünde sağ tık yapıp görüntü ayarlarına girin oradan ölçeklendirmeyi %100 yapıp deneyin belki işe yarar.
Hocam güncelleme yapmak için
Bu siteye girin ve Bilgisayarınızın altında yazan seri numarası vardır. Bilgisayarınızı ters çevirip bakın .Onu bir kağıda yazın ilk 8 hanesini falan sonra siteden uygun modeli bulun ya da seri numarasının ilk 8 hanesini ya da 6 hanesini işte buraya yazın ben size hangisi olduğunu söyleyeyim. Control merkezini güncellememiz lazım çünkü Monsterın kendi sitesinde eski sürüm var. Ben 3.29 kulllanıyorum sizinki 3.0

Son düzenleme:
Öyle fakat Control Center bozuk güncelleme yapmanız gerekiyor diğer arkadaşa da anlattım.

Ekran 4K mı 4K ekranlarda problem oluyor ya. Nasıl çözülür bilemiyorum.

Hocam Fusion 360'a sağ tık yapıp oradan özelliklere gelin sonra uyumluluk modundan Yüksek DPI ayarlarını değiştir var ona basın daha sonra yüksek DPI ölçeklendirmesini geçersiz kılma yazan yerin tiki varsa kaldırın bir de masaüstünde sağ tık yapıp görüntü ayarlarına girin oradan ölçeklendirmeyi %100 yapıp deneyin belki işe yarar.

Hocam güncelleme yapmak için
Bu siteye girin ve bilgisayarınızın altında yazan seri numarası vardır. Bilgisayarınızı ters çevirip bakın. Nu bir kağıda yazın ilk 8 hanesini falan sonra siteden uygun modeli bulun ya da seri numarasının ilk 8 hanesini ya da 6 hanesini işte buraya yazın ben size hangisi olduğunu söyleyeyim. Control merkezini güncellememiz lazım çünkü Monster'ın kendi sitesinde eski sürüm var. Ben 3.29 kulllanıyorum sizinki 3.0

Hocam, sağ ol. Ölçeklendirmeyi yüzde 100 olunca düzeldi. Ekran yazıları küçüldü ama Fusion'a girerken sadece yüzde 100 yapacağım. Teşekkürler.

Bu dediğin seri numarasını halledeceğim birazdan.

Geri
Yukarı