Monster Abra A5 v17.1 bir süre sonra donmaya başlıyor

kiralkum

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, size bir süredir yaşadığım ve beni deli eden bir sorundan bahsedeceğim. Ben 6 ay önce Monster Abra A5 v17.1 markalı laptopu aldım. Özellikleri:
RTX 3050 4 GB VRAM
Intel i5-11400h
16 GB (2x8GB) DDR4 RAM.
512 GB Samsung M.2 SSD

Aldıktan bir süre sonra oyunlarda çok fazla drop olduğunu fark ettim. Bu sorunu oyunlara FPS limitler koyarak hallettim bir şekilde. Daha sonra bilgisayarı Windows 11'e yükselttim sorunlar o sıralarda başladı. Başlat tuşuna bastığımda 1 saniye geç açılıyordu. Chrome'a girip YouTube'da video izlerken sürekli takılmalar, web sitelerinde gezerken sürekli takılmalar vardı. Bir sürü tarayıcı denedim yine de hiçbir şey fark etmedi. Ben de sorunun Windows 11'den kaynaklandığını düşünüp format atarak Windows 10'a geçtim ilk 3 4 gün hiçbir sorun yoktu ama şimdi yine başladı aynı sorunlar. Her şeyim güncel, depolama alanımın %50'si boş, bilgisayarda virüs olmadığına da eminim bir sürü çözüm denedim ama hiçbiri işe yaramadı. Benimle aynı sorunu yaşayanlar var mı? Bana yardımcı olabilir misiniz?

Alalı 6 aydan fazla oldu artık iade işi geçti hocam.

Dostum merhaba Şikayetvar'dan yaz istersen ust birimden ya da memnunuyet ekibine sole teknik servis musterini ara teknik servisin basindaki en ust birimden kim varsa onu iste et iadeni gitsin. Ya da yeni bir cihaz iste dolar kuru bilmem nesi artti degisim iste 6 ayla alakasi yok sen bir tuketicisin bilmem kac para odemissin. Durumun varsa baska cihazlara bak Lenovo idepad Gaming 3 Acer HP ASUS olabilir @Artoria Pendragon.
Monster Notebook - Şikayetvar buradan yaz durumu karar senin once uzaktan baglanti vs bilmem ne diyecekler sen ne istedigini belirt uyeluk varsa yaz yoksa olustur.

Merhaba arkadaşlar, size bir süredir yaşadığım ve beni deli eden bir sorundan bahsedeceğim. Ben 6 ay önce Monster Abra A5 v17.1 markalı laptopu aldım. Özellikleri:
RTX 3050 4 GB VRAM
Intel i5-11400h
16 GB (2x8GB) DDR4 RAM.
512 GB Samsung M.2 SSD

Aldıktan bir süre sonra oyunlarda çok fazla drop olduğunu fark ettim. Bu sorunu oyunlara FPS limitler koyarak hallettim bir şekilde. Daha sonra bilgisayarı Windows 11'e yükselttim sorunlar o sıralarda başladı. Başlat tuşuna bastığımda 1 saniye geç açılıyordu. Chrome'a girip YouTube'da video izlerken sürekli takılmalar, web sitelerinde gezerken sürekli takılmalar vardı. Bir sürü tarayıcı denedim yine de hiçbir şey fark etmedi. Ben de sorunun Windows 11'den kaynaklandığını düşünüp format atarak Windows 10'a geçtim ilk 3 4 gün hiçbir sorun yoktu ama şimdi yine başladı aynı sorunlar. Her şeyim güncel, depolama alanımın %50'si boş, bilgisayarda virüs olmadığına da eminim bir sürü çözüm denedim ama hiçbiri işe yaramadı. Benimle aynı sorunu yaşayanlar var mı? Bana yardımcı olabilir misiniz?

Hocam ısı durumuna baktın mı acaba? Bende 1650'li var laptop ve bayağıdır bakıma da götürmediğim için ısı çok artıyor ve drop yiyorum. İşlemci ısıdan darboğaz yapıyorsa hallederler belki

Hocam ısı durumuna baktın mı acaba? Bende 1650'li var laptop ve bayağıdır bakıma da götürmediğim için ısı çok artıyor ve drop yiyorum. İşlemci ısıdan darboğaz yapıyorsa hallederler belki.

Ya hocam @shadow170 hocamiz degisim istesin Clevo kasa iade anladigim kadariyla.

Hocam ısı durumuna baktın mı acaba? Bende 1650'li var laptop ve bayağıdır bakıma da götürmediğim için ısı çok artıyor ve drop yiyorum. İşlemci ısıdan darboğaz yapıyorsa hallederler belki.

Adam cinden Hong Kong'dan Tayvan'dan 2 bin TL getiriyor biraz agir konusmak gibi olacak orada maliyeti ucuz burada 17-20 satiyorlar Clevo tongfang Hong Kong Tayvan malini sonra Monster cakiyorlar cin malini olay boyle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ya hocam @shadow170 hocamiz degisim istesin Clevo kasa iade anladigim kadariyla.

Adam cinden Hong Kong'dan Tayvan'dan 2 bin TL getiriyor biraz agir konusmak gibi olacak orada maliyeti ucuz burada 17-20 satiyorlar Clevo tongfang Hong Kong Tayvan malini sonra Monster cakiyorlar cin malini olay boyle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buna pek katılmıyorum ben. Tonfang özellikle büyük markalar tarafından bile kullanılan bir marka. Hatta clevoyu bile kullananlar var ama clevonun kalitesi malum. Bu forumda Monster a karşı aşırı bi katı tavır var ama fiyat unsuru nedense kimsenin ağzında değil. Sanki hepimizin sınırsız bütçesi vardı da biz monsterı seçtik gibi davranılıyor. Ne kadar para o kadar köfte mantığı. Değişim hakkı varsa tabi denesin ama hiçbir firma pc az bi frame düşüşü yaşatıyor diye ürün değişmez diye düşünüyorum. O nedenle çözüm düşündüm.

Buna pek katılmıyorum ben. Tonfang özellikle büyük markalar tarafından bile kullanılan bir marka. Hatta Clevo'yu bile kullananlar var ama Clevo'nun kalitesi malum. Bu forumda Monster'a karşı aşırı bir katı tavır var ama fiyat unsuru nedense kimsenin ağzında değil. Sanki hepimizin sınırsız bütçesi vardı da biz Monster'ı seçtik gibi davranılıyor. Ne kadar para o kadar köfte mantığı. Değişim hakkı varsa tabii denesin ama hiçbir firma PC az bir frame düşüşü yaşatıyor diye ürün değişmez diye düşünüyorum. O nedenle çözüm düşündüm.

Vallahi hocam akrabam cinde Clevo firmasinda calisiyor yalan solemiyorum maliyeti 2 bin TL gecmex TR'de dolar kuru bilmem nesi var Monster pismanliktir.

Buna pek katılmıyorum ben. Tonfang özellikle büyük markalar tarafından bile kullanılan bir marka. Hatta Clevo'yu bile kullananlar var ama Clevo'nun kalitesi malum. Bu forumda Monster'a karşı aşırı bir katı tavır var ama fiyat unsuru nedense kimsenin ağzında değil. Sanki hepimizin sınırsız bütçesi vardı da biz Monster'ı seçtik gibi davranılıyor. Ne kadar para o kadar köfte mantığı. Değişim hakkı varsa tabii denesin ama hiçbir firma PC az bir frame düşüşü yaşatıyor diye ürün değişmez diye düşünüyorum. O nedenle çözüm düşündüm.

Monster'in kronik sorunlari
Mentese kasa kalitesizligi Wi-Fi Bluetooth isik sismasi ölü piksel statik elektriklenme BIOS'a atma aşırı isinma Clevo kendi kendine kapanma çünkü kalitesiz OEM basip fason uretim yaptiran bir markadan hayir gelmez.
Plastik kokann.

Suanlik fiyatları uçuk zaten isimden dolayı insanlar hala gidip Monster alıyor bir havası var sözde. Tongfang modelleri gayet güzel ama Clevo'larin alınacak yanı yok.

Geri
Yukarı