Monster Abra A5 v17.1 oyun performansı düştü

İşletim sistemi
Windows 11
Daha önce bunu araştırmıştım laptop için normal değerler olduğu söylenmişti bu yüzden ben de çok umursamamıştım ayrıca piyasadaki en iyi ilk 3-4 termal macundan birini kullanıyorum cihazın içini de temizledim daha ne yapmam gerekiyor 90 derece görmemesi için.

Hayır çoğu ayarı ortaya aldım ben bu oyunu önceden Full ayarlarda oynayabiliyordum.

Termal macunu değişmeniz gerek. Macunu az ya da çok sürmüş olabilirsiniz.

Termal macunu değişmeniz gerek. Macunu az ya da çok sürmüş olabilirsiniz.

Daha önce 15 20 kez farklı cihazlarda termal macunu değiştirdim o konuda tecrübem var ama yine de bir göz atabilirim benim asıl kafama takılan şu
Ben bilgisayarı ilk aldığımda içinde ki mevcut termal macunun ömrü bitti ardından arkadaşımdan ödünç aldığım termal macun olduğuna bin şahit isteyen bir termal macunu yaklaşık 6-7 ay kadar çok yüksek sıcaklıklarda kullandım o ara param yoktu alamamıştım acaba o zaman zarfında ekran kartım kalıcı hasara uğramış olabilir mi yeri geliyordu 99 derecelere dayanıyordu.

Daha önce 15 20 kez farklı cihazlarda termal macunu değiştirdim o konuda tecrübem var ama yine de bir göz atabilirim benim asıl kafama takılan şu.
Ben bilgisayarı ilk aldığımda içinde ki mevcut termal macunun ömrü bitti ardından arkadaşımdan ödünç aldığım termal macun olduğuna bin şahit isteyen bir termal macunu yaklaşık 6-7 ay kadar çok yüksek sıcaklıklarda kullandım o ara param yoktu alamamıştım acaba o zaman zarfında ekran kartım kalıcı hasara uğramış olabilir mi yeri geliyordu 99 derecelere dayanıyordu.

Öyle dediğin gibi sıcaklıkları arttıracak bir hasar olmaz. Muhtemelen macun pump out olmuştur. Hangi termal macunu kullandınız?

Öyle dediğin gibi sıcaklıkları arttıracak bir hasar olmaz. Muhtemelen macun pump out olmuştur. Hangi termal macunu kullandınız?

Thermal Grizzly hydronaut 11.8W kullandım.
Bundan öncesinde de 7 ay kadar kötü termal macun kullandım her gün 99 derecelerde çalıştı bilgisayar bu kalıcı hasar bırakmaz o yüzden değildir diyorsunuz iyi bari ben ondan şüphelenmiştim.

Arkadaşlar herkese yardımları için teşekkür ediyorum sanırım termal macunu haddinden fazla sürmüşüm :D şu an 83-85 derecede oynuyorum ve sorun gözükmüyor burada cevap arayan arkadaşlar için de faydalı olması açısından.

Termal macunu GPU ve CPU'ya mercimek tanesi kadar sıkın ve bakır platformu her iki tarafı eşit olacak şekilde dikkatlice yerleştirin bence yaymak için palet kullanmasanız daha iyi ardından vidaları da fazla sıkmayın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı