Monster Abra A5 v17.2 BIOS Güncelleme nasıl yapılır?

• Konuyu başlatan ozr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 13B

ozr

Hectopat
SSD veya HDD modeli
Crucial 500GB 2400-1000 SSD
Monster Abra A5 v17.2 model bilgisayara sahibim. Ekran kartı tam gücünde çalışmıyor ve CPU sıkıntısı var keşke Monster almasaydım diyorum fakat mağduruz artık. BIOS güncellemesiyle bu sorunlar kalkıyormuş sanırsam çoğu kişi bu şekilde sorununu çözmüş. BIOS nasıl güncelleştirebilirim? Teknik servise yollamak istemiyorum 2-3 gün bekletilmek istemiyorum. BIOS sürümü INSYDE Corp. 1.07.04TFB5, 1.07.2021

Monster Abra A5 v17.2 model bilgisayara sahibim. Ekran kartı tam gücünde çalışmıyor ve CPU sıkıntısı var keşke Monster almasaydım diyorum fakat mağduruz artık. BIOS güncellemesiyle bu sorunlar kalkıyormuş sanırsam çoğu kişi bu şekilde sorununu çözmüş. BIOS nasıl güncelleştirebilirim? Teknik servise yollamak istemiyorum 2-3 gün bekletilmek istemiyorum. BIOS sürümü INSYDE Corp. 1.07.04TFB5, 1.07.2021
Bu konuda gerekli dosyalar var ve gerekli bilgiler var.
Konuda bir çok kişiye nasıl yapılacağı anlatılmıştır bu konudan bakabilirsiniz.

BIOS nasıl güncelleştirebilirim?
Monster ile iletişime geç ve kullandığın laptop modeline uygun güncel BIOS sürümünü seninle paylaşsınlar. BIOS sürümünü seninle paylaşırken BIOS'u nasıl güncelleneceği hakkında sorular sorabilirsin.

Yukarıda arkadaşlar zaten rehberini paylaşmışlar. Orayı örnek alıp BIOS güncellemesi yapabilirsiniz.

Bu konuda gerekli dosyalar var ve gerekli bilgiler var.
Konuda bir çok kişiye nasıl yapılacağı anlatılmıştır bu konudan bakabilirsiniz.
buradaki biosu indirdiğimde herhangi bir sorun çıkmaz değil mi? Eski BIOS tan yine bir sürüm önceki BIOS a falan geçmeyelim yani hocam :D
Monster ile iletişime geç ve kullandığın laptop modeline uygun güncel BIOS sürümünü seninle paylaşsınlar. BIOS sürümünü seninle paylaşırken BIOS'u nasıl güncelleneceği hakkında sorular sorabilirsin.

Yukarıda arkadaşlar zaten rehberini paylaşmışlar. Orayı örnek alıp BIOS güncellemesi yapabilirsiniz.
Evet monster a az önce tekrar yazdım fakat 3 gün önce yazdığım teknik desteğe bile cevap gelmedi illa aramak falan lazım herhalde.

Buradaki BIOS'u indirdiğimde herhangi bir sorun çıkmaz değil mi? Eski BIOS'tan yine bir sürüm önceki BIOS'a falan geçmeyelim yani hocam :D

Evet Monster'a az önce tekrar yazdım fakat 3 gün önce yazdığım teknik desteğe bile cevap gelmedi illa aramak falan lazım herhalde.

Hocam aynı model laptopu kullanıyorum buradaki BIOS sürümü güncel sürümdür gönül rahatlığıyla güncelleyebilirsiniz :)
Güncellemeye başlamadan önce cihazın şarjının dolu olduğundan ve güncelleme yapmaya şarjda başlamayı unutmayın.

Hocam aynı model laptopu kullanıyorum buradaki BIOS sürümü güncel sürümdür gönül rahatlığıyla güncelleyebilirsiniz :)
Güncellemeye başlamadan önce cihazın şarjının dolu olduğundan ve güncelleme yapmaya şarjda başlamayı unutmayın.
Hocam pekiya ciddi bir değişiklik söz konusu oldu mu? Mesela benim bilgisayarımda oyunlarda gerekli fps i alamıyorum. Veya bilgisayar arada sapıtıyor konularımda mevcut mesela bilgisayar bir anda ötmeye falan başlıyor şaka gibi ama gerçek. İşlemci soğuk üflemesine rağmen çoğu zaman yüksekte çalışıyor. Bunlara çözüm getirir mi? Bir de detaylı bir şekilde ne yapmam gerektiğini boot u nasıl yaparım anlatma şansınız var mı?

Hocam pekiya ciddi bir değişiklik söz konusu oldu mu? Mesela benim bilgisayarımda oyunlarda gerekli FPS'i alamıyorum. Veya bilgisayar arada sapıtıyor konularımda mevcut mesela bilgisayar bir anda ötmeye falan başlıyor şaka gibi ama gerçek. İşlemci soğuk üflemesine rağmen çoğu zaman yüksekte çalışıyor. Bunlara çözüm getirir mi? Bir de detaylı bir şekilde ne yapmam gerektiğini boot u nasıl yaparım anlatma şansınız var mı?

Bütün sorunlariniz bu güncellemeyle cözülcek emin olun. 4 arkadas ayni modeli kullanıyorum. Bütün oyunlari denedik yüksek FPS'lerde sıkıntısız calısıyor.

Bütün sorunlariniz bu güncellemeyle cözülcek emin olun. 4 arkadas ayni modeli kullanıyorum. Bütün oyunlari denedik yüksek FPS'lerde sıkıntısız calısıyor.
Hocam yukarida verilen linktekileri uygulamaya calisiyorum fakat Enforce Secure Boot secenegi aktif edemiyorum gri olarak gozukuyor ve enabled yapamiyorum nasil cozebilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı