Monster Abra A5 v17.2 vs v19.2

Cok kafam karisti gercekten. Kimi yerde sorunlu model diyor ama sorunu yazmiyor. Kimi yerde RTX bilgisayar alirken MAX-Q ve Max-P ayrimina dikkat edin diyor ama bilgisayar ile ilgili bir bilgi yok. Bir de linkteki bilgisayarda 2x4GB RAM bulunuyor. İleride 16 GB yapmak istedigimde 2 adet 8 GB almam gerekecek.
Sonuncu neyse de digerleri kafami cok kurcaladi dogrusu. Yardim edebilir misiniz 😅

Sorun olarak screen whobble sorunu var, paneli ufak bir darbede fazla sallanıyor fakat masada kullanımda bu bir sorun teşkil etmiyor. Evet Max Q Max-P önemli Victus'ta 95W fakat 3050/tidan hem performans olarak hem de VRAM olarak çokca önde.

Sorun olarak screen whobble sorunu var, paneli ufak bir darbede fazla sallanıyor fakat masada kullanımda bu bir sorun teşkil etmiyor. Evet Max Q Max-P önemli Victus'ta 95W fakat 3050/tidan hem performans olarak hem de VRAM olarak çokca önde.
Cok tesekkur ederim bikmadan yanitladiniz gercekten sorularimi. Peki son olarak almadan once bilmem gereken baska bir sorun var midir? 2 yil garanti disinda bakim garantisi gibi bir hizmetleri var midir? Bununla ilgili bir bilgi goremedim de

Cok teşekkür ederim bikmadan yanitladiniz gercekten sorularimi. Peki son olarak almadan once bilmem gereken baska bir sorun var midir? 2 yil garanti disinda bakim garantisi gibi bir hizmetleri var midir? Bununla ilgili bir bilgi goremedim de.

Öyle bir hizmetleri yok.

Aklimi karistirdiniz simdi 😅 3060 olarak bu iyi de bakim garantisi vs nasildir acaba bir arastirayim. Bir de islemci olarak Ryzen islemci daha dusuk olmasi bir sorun, darbogaz vs. teskil eder mi sizce?

Clevo tongfang kasa sikintili monsterlqrda kronik sorun var tetikleme isik sizmasi ölü piksel Acer HP ASUS MSI Lenovo gibi markalara bakmanizi oneririm.

17.2 kullanıyorum ben. 16 GB RAM olan modeli. Çokca yazılan FPS düşmesi, throotle gibi bir sorun yaşamadım şu ana kadar. İlk gelen modelde ölü piksel vardı geri götürdüm 2 gün içinde yenisiyle değiştirdiler. Yeni gelen modelde ufak bir ışık sızması mevcut ancak beni rahatsız etmiyor.

İşlemci oyunlarda 85-95 arası, GPU ise 87 üstüne çıkmıyor.
Her yerde yazan bu Clevo kasa sorunlarını ben şu ana kadar hissetmedim. Gelecekte ne olur bilemem. Şimdilik performanstan gayet memmunum.

Kimse en önemli farkı belirtmemiş 17lerde ahva ekran var ben de 17.1 kullanıcısı olarak sırf çöp ekrandan kurtulmak için bile o fiyat farkını veririm. Ahva pişmanlıktır

17.2 kullanıyorum ben. 16 GB RAM olan modeli. Çokca yazılan FPS düşmesi, throotle gibi bir sorun yaşamadım şu ana kadar. İlk gelen modelde ölü piksel vardı geri götürdüm 2 gün içinde yenisiyle değiştirdiler. Yeni gelen modelde ufak bir ışık sızması mevcut ancak beni rahatsız etmiyor.

İşlemci oyunlarda 85-95 arası, GPU ise 87 üstüne çıkmıyor.
Her yerde yazan bu Clevo kasa sorunlarını ben şu ana kadar hissetmedim. Gelecekte ne olur bilemem. Şimdilik performanstan gayet memmunum.
Cok tesekkur ederim ancak yukaridaki arkadasin onerisi cok mantikli geldi HP Victus 3060 modelini alacagim.
Kimse en önemli farkı belirtmemiş 17lerde ahva ekran var ben de 17.1 kullanıcısı olarak sırf çöp ekrandan kurtulmak için bile o fiyat farkını veririm. Ahva pişmanlıktır
Arkadasimda da var o onermisti bir sorununu gormedim diye. Ancak o subat ayinda aldigi icin sanirim onun bilgisayarinda AHVA ekran degil IPS ekran mevcut.

Geri
Yukarı