Monster Abra A5 v17.4.4 laptop sorun yaşatır mı?

Ne yazık ki önceki bilgisayarım kırıldı ve işlerim yarım kaldı ve bu notebooku satın aldım, hala kargolanmasını bekliyorum.

Peki sistem bileşenleri hakkında ne düşünüyorsunuz ve önerdiğiniz bir soğutucu var mı?

Şimdiden hayırlı olsun peki bütçen ne kadar sogutucu almak için

Selam, aciliyetim olduğu için ve herhangi bir inceleme videosu bulamadığım için 0 araştırılmış şekilde içeriğini beğenerek aldım, sorun yaşar mıyım? Yaşarsam ne gibi sorunlar yaşarım?
İnsanların söylediğine çokta aldanma bu ülkede monster ön yargısı var çoğu kişi kullanmadığı halde kötü diyor kafasına göre. Yalnızca clevo kasma alma diyen arkadaşa katılıyorum onlarda biraz ısınma problemi oluyor onun dışında benim diğer bilgisayar monster tongfang kasa soğutucu kullanmadan kullanıyorum sadece yere birebir temas ettirmiyorum hava alması için o da. Sıcaklıkta 75'i geçtiğine nadiren şahit oldum.

Stokları bekleyip aynı fiyata bu varken Abra almanız saçma olmuş yoksa buradakilerin çoğu marka haterı yani bir şey bilmedikleri halde uydurma yazıyorlar. Her konuya yazıyorlar çok aldırmamanı öneririm.

Veya beklemem diyorsan az bir farkla ;

Endişene gelecek olursak, Clevo muhabbetinden dolayı kasa kalitesiz ve bir tık fazla ısınıyor orası doğrudur lakin güzel bir yükseltici ile üstesinden gelebilirsin. Sadece Haziran Temmuz aylarında sıcaklıklar artacak yılın bu 2 ayı laptopun için Cehennem olacak. Yani bu aylara yaklaştık aldıktan sonra niye bu kadar ısındı diye 2 ay boyunca boş yere üzülme. Soğutucu değil, yükseltici ile kullan.

Bu kasanın aynısına sahip Monster A5 v16 kullanıyorum 4 yıldır. Objektif olmak gerekirse bu kadar dayanacağını sanmıyordum. Ancak yine de çok ısınıyor 93 derecenin (fanlı yükselticili, 3 ay önce bakımı yapılmış ve undervoltlu olmasına rağmen) altında oyun açmıyor. Ve günlük kullanımda çok çok gürültülü fanlara sahip. Sınıfa götürüp kullanamıyorum. Onun dışında arada bir mavi/siyah ekran veriyor. Ve ekranında ghosting sorunu var yazılar sekmeyi kapattıktan sonra arkada silik bir biçimde duruyor. Yani verdiğiniz paraya yazık olur. Ben zamanında diğer markalarla aynı fiyata aldım şu arkadaşlarımdaki TUF, HP, Dell vs.inin sessizliğini ve ısınmamasını görünce pişmanlık duyuyorum bu yüzden size önerim özellikle bu kasasını almamanız yönünde olur.

Bu kasanın aynısına sahip Monster A5 v16 kullanıyorum 4 yıldır. Objektif olmak gerekirse bu kadar dayanacağını sanmıyordum. Ancak yine de çok ısınıyor 93 derecenin (fanlı yükselticili, 3 ay önce bakımı yapılmış ve undervoltlu olmasına rağmen) altında oyun açmıyor. Ve günlük kullanımda çok çok gürültülü fanlara sahip. Sınıfa götürüp kullanamıyorum. Onun dışında arada bir mavi/siyah ekran veriyor. Ve ekranında ghosting sorunu var yazılar sekmeyi kapattıktan sonra arkada silik bir biçimde duruyor. Yani verdiğiniz paraya yazık olur. Ben zamanında diğer markalarla aynı fiyata aldım şu arkadaşlarımdaki TUF, HP, Dell vs.inin sessizliğini ve ısınmamasını görünce pişmanlık duyuyorum bu yüzden size önerim özellikle bu kasasını almamanız yönünde olur.
Reis bilgisayarın normalmiş gibi anlatıyorsun da sekmeyi kapatınca izi kalması bir sorundur. Intel grafik panelini silip en güncel olanı yüklemeniz lazım bak Nvidia değil. Intel , dahili grafik arabirimi sürücüsü.

Undervoltlu bakımlı 93 derece de normal değil. Önce yukarıdaki ghostingi çöz çünkü o kolay olan yazılımsal problem. Sonra sıra buna gelir. Yaptığın Undervoltu geri al, fan ayarlarını sıfırla Control Center'in bu sürümünü indir.

Ardından Control Center (kısaca CC) girip fan ayarlarını özel olarak ayarla (fan hızı kısmı) turbo fanın başlangıcını 50 ye al durdurmasını 60'a al. Öncesinde 4 seçenek var onlardan sessiz olanı seçip bu işlemleri yap fan sesinden kurtulursun.

Sonra fanlı yükseltici demişsin. Fan açarsan o cihazda sıcak havayı kasanın içine veriyor ters etki yapıyor fanını açma. Emin ol uğraşıp araştırırsan, gerekli özeni gösterirsen laptopunu sınıfa da götürürsün sessiz de kullanırsın, arkadaşlarındaki Dell'e falan da bakmazsın.

Reis bilgisayarın normalmiş gibi anlatıyorsun da sekmeyi kapatınca izi kalması bir sorundur. Intel grafik panelini silip en güncel olanı yüklemeniz lazım bak Nvidia değil. Intel , dahili grafik arabirimi sürücüsü.

Undervoltlu bakımlı 93 derece de normal değil. Önce yukarıdaki ghostingi çöz çünkü o kolay olan yazılımsal problem. Sonra sıra buna gelir. Yaptığın Undervoltu geri al, fan ayarlarını sıfırla Control Center'in bu sürümünü indir.

Ardından Control Center (kısaca CC) girip fan ayarlarını özel olarak ayarla (fan hızı kısmı) turbo fanın başlangıcını 50 ye al durdurmasını 60'a al. Öncesinde 4 seçenek var onlardan sessiz olanı seçip bu işlemleri yap fan sesinden kurtulursun.

Sonra fanlı yükseltici demişsin. Fan açarsan o cihazda sıcak havayı kasanın içine veriyor ters etki yapıyor fanını açma. Emin ol uğraşıp araştırırsan, gerekli özeni gösterirsen laptopunu sınıfa da götürürsün sessiz de kullanırsın, arkadaşlarındaki Dell'e falan da bakmazsın.
İntel'i birkaç sefer silip web sitesinden güncel sürümü yükledim. Ancak işe yaramadı. Undervolt'u kaldırınca sessiz modda dahi olsa bir pdf dosyası açınca fan sesi gelmeye başlıyor. Yazın zaten bakımını kendim yapacağım serviste kullandıkları termal macundan şüpheliyim. Fanı özelleştirince 60 dereceye kadar ses çıkarmıyor ama bu sefer yine belli bir süre sonra ısındığından yine fan sesi artıyor. Yani sorun fanın çalışması değil de fanların jet motorundan hallice ses çıkarması. Diğer laptopların fanını en sona getirince bu laptopun boştaki sesi gibi sadece ufak bir rüzgar sesi gelirken bunda başka odaya gitsem bile bilgisayarın açık olup olmadığını fan sesinden anlayabiliyorum. Cantrol Center'ı bir daha kuracağım.

Paranızla rezil olmak istiyorsanız yapabileceğiniz bir numaralı tercih. Forumda herkes Monster'dan şikayetçi, şikayet siteleri Monster şikayeti ile kaynıyor, alan bir tane memnun arkadaşım yok. Hem malzemeye göre pahalı fiyat hem de müşteri hizmetlerinden çıkamazsınız.

3060 Monster'e 28.000 vermek isteyen alabilir.

Selam, aciliyetim olduğu için ve herhangi bir inceleme videosu bulamadığım için 0 araştırılmış şekilde içeriğini beğenerek aldım, sorun yaşar mıyım? Yaşarsam ne gibi sorunlar yaşarım?
İ7 11. nesil'e 28.000 TL donanımı bile kötü neyini beğendin?

Yeni konular

Geri
Yukarı