Monster Abra A5 v9.2.2 ses çıkarıyor

KAPINO

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Monster Abra A5 v9.2.2 modeli bir laptopa sahibim. Son 1 hafta içerisinde yavaştan ses çıkarmaya başladı. İlk günler pek rahatsız edici düzeyde olmasa da son 1-2 gündür kullanılamayacak kadar yoğun bir ses çıkarmakta. Videosunu da çektim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekstra olarak en son şubat ayında resmi Monster teknik servisi tarafından genel fan temizliği, termal macun yenilenmesi ve BIOS güncellemesi yapıldı. Servisten geldikten sonra da format atıp temiz kurulum da yaptım.

Laptopta SSD ve HDD bir arada bulunmakta. Şubat ayından bu yana hiçbir sorun yokken son 1 haftadan beri kendiliğinden bu durum gelişti. Bu konu için yardımınızı almak istedim. Teşekkür ederim.

Son günlerde bilgisayar çalışır durumdayken taşıdınız mı veya bir yere vurdunuz mu, belki HDD darbe almıştır. HDD'yi çıkarıp bilgisayarı öyle çalıştırarak denemek lazım.

Teknik servise gönderirken HDD'yi söküp göndermişsinizdir umarım çünkü kargoda HDD kolay bozulabilir sarsıntıdan.

SSD içerisine format atıyorlar mı? Göndermeden önce verileri yedeklemek gerekiyor mu veya SSD'yi sökmek?

Son günlerde bilgisayar çalışır durumdayken taşıdınız mı veya bir yere vurdunuz mu, belki HDD darbe almıştır. HDD'yi çıkarıp bilgisayarı öyle çalıştırarak denemek lazım.

Teknik servise gönderirken HDD'yi söküp göndermişsinizdir umarım çünkü kargoda HDD kolay bozulabilir sarsıntıdan.

SSD içerisine format atıyorlar mı? Göndermeden önce verileri yedeklemek gerekiyor mu veya SSD'yi sökmek?

Herhangi bir taşıma veya darbe durumu olmadı hep sabitti. Ancak teknik servise gönderdiğimde HDD'yi çıkarmamıştım. Şu an bunu sizden öğrendim diyebilirim. Ses touchpadın hemen solundan etiketlerin olduğu yerden geliyor.
Ben göndermeden önce SSD içerisine format atmıştım. Teknik servis kısmında içinde data olmaması tavsiye edilir diye ibare vardı.
Ses tam olarak hangi bölgeden geliyor?

Touchpadin hemen solundan gelmekte. NVIDIA ve Intel etiketlerinin olduğu kısım. Üzerine elimle hafif bastırdığımda ses şiddeti değişiyor.

Herhangi bir taşıma veya darbe durumu olmadı hep sabitti. Ancak teknik servise gönderdiğimde HDD'yi çıkarmamıştım. Şu an bunu sizden öğrendim diyebilirim. Ses touchpadın hemen solundan etiketlerin olduğu yerden geliyor.
Ben göndermeden önce SSD içerisine format atmıştım. Teknik servis kısmında içinde data olmaması tavsiye edilir diye ibare vardı.

Touchpadin hemen solundan gelmekte. NVIDIA ve Intel etiketlerinin olduğu kısım. Üzerine elimle hafif bastırdığımda ses şiddeti değişiyor.
Ses şiddeti olduğu zaman görev yöneticisinden hangi donanımın kullandığına bakar mısınız?

Dosya Ekleri

• IMG_20210518_182929.jpg
    IMG_20210518_182929.jpg
    106,9 KB · Görüntüleme: 31

Geri
Yukarı