Monster Abra A7 v11 ses sürücüsü problemi

Memduh5877

Hectopat
Daha fazla  
3 Hafta önce Monster Abra A7 V11 aldım fakat ses ile ilgili sorunlar yaşıyorum, teknik servise gittim yardımcı olunmadı. Windows yazılımın bozuk dendi saçma şekilde Microsoft kendi sitesinden indirdiğim ISO ile yükleme yaptım sorunumun hala sürüyor yani Windows ile ilgili sorun yok eminim.
Laptopun 2+1 hoparlörü var Monster sitesindeki Realtek 6.0. 1.8619 sürümünü yüklediğimde bilgisayarın ses çok yüksek çıkmıyor ve 2+1 modunda çalışıyor ama ses kaliteli. Razıyım böyle kullanmaya ama belli süre sonra subwoofer patlama yapıyor, sesi aşırı cızırtılı bozuk çıkıyor. Denetim masasından subwooferi kısıyorum cızırtı haliyle kalkıyor fakat haliyle ses aşırı tiz oluyor. Sadece tweeterden ses gelince, sonra Realtek'i tamamen kaldırdım bilgisayar 1+1 modunda ses veriyor. Subwoofer devre dışı kalıyor fakat basslar hissedilmiyor ses tiz çıkıyor sonra Monster'in sitesinde verdiği Realtek'den daha düşük sürüm olan 6.0. 1.8351 yükledim ve bilgisayarın sesi muazzam fazla çıkıyor adeta ses bombası gibi ve ses kanalı 1.5+1.5 olarak çalışıyor.

Yani sağ ve sol hoparlör subwooferi ortak kullanıyor. İkisi de besliyor subwooferi ve çok memnun edici ses alıyorum fakat bu Realtek sürümünde de şöyle ciddi bir sıkıntım var, kulaklık bağladığımda Realtek görüyor ama sesi bölerek kulaklığı beslemeye başlıyor yani hem Laptop hoparlöründen ses geliyor hem kulaklıktan. Realtek arayüzünden jak ataması yapıp sadece kulaklıktan sesi ayarlayamıyorum jak simgesine tıklanmıyor ama mikrofon girişinde sıkıntı yaşamıyor. İstersem laptop mikrofonu istersem harici mikrofona geçiş yapabiliyorum ama dediğim gibi kulaklık jakında ciddi sıkıntı yaşıyorum Realtek 6.0. 1.8351 sürümünde.

Bir de Bluetooth kulaklığım var onu bağladığımda sıkıntı çıkmıyor laptop sesi kesiliyor sadece Bluetooth kulaklıktan ses geliyor bu kulaklık jak girişi sorununu nasıl halledebilirim, yardım ederseniz çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2019-09-05 154017.png
    Ek Açıklama 2019-09-05 154017.png
    232,8 KB · Görüntüleme: 192
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı