Monster Abra A7 V8.1.1 Ses Sürücüsü Sorunu

Ahmet Epli

Kilopat
Makaleler
1
Monster Abra A7 V8.1.1 kullanıcısıyım. Ses sürücüsü ile sürekli bir sorun yaşıyorum. Güncel sürücüyü kurduğum zaman ekolayzer ayarı yapamıyorum lakin Realtek' in 2.73 sürümünü kurduğum zaman ekolayzer ayarı yapabiliyorum ancak bu sefer de Realtek HD Yöneticisi açılmıyor. İnternette bir araştırma yaparak Realtek HD Yöneticisini .exe halinde indirdim. Yönetici açıldı ve ekolayzer ayarı yapmama izin verdi. Ancak laptopu kulaklıkla kullanırken kulaklığı çıkartıp yeniden taktığımızda hem laptoptan, hem kulaklıktan ses gelmeye başlıyor ve Realtek yöneticisinden yaptığımız 'Harici kulaklık takılı iken dahili çıkış aygıtının sesini kapatın.' özelliği seçmemize rağmen bir değişiklik olmuyor. Tekrar sadece kulaklıktan ses gelmesini istersem mecburen kulaklığın girişleri takılı iken yeniden başlatmam gerekiyor cihazı. Şu an kurulu olan Realtek sürümü 2.73 (Aygıt yöneticisinden ses sürücüsünü güncelle dediğim zaman veya Technopat Sosyal'de yayınlanan Realtek HD Audio sürücüsünü kurduğum zaman ekolayzer ayarı yapamıyorum.) Yardımcı olursanız sevinirim.

Aygıt yöneticisi.png

win sürüm.png

Windows sorun giderme aracını denedim ve kulaklığı yeniden taktığımda hem leptopdan hem kulaklıktan ses gelme sorunumu çözdü. Öneriniz için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı