Monster Abra A7 v13.2 geç kapanıyor

Oguzhangol

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
500GB WD BLUE SN550 PCIe M.2 2280 PCIe 3.0 x4 (Oku
Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar. Yıllardır masaüstü sistem kullanıyordum fakat son bir aydır dizüstü PC kullanmaktayım. Cihazımın modeli başlıkta da belirttiğim üzere Monster Abra A7 v13.2. soruma gelecek olursak; bazen bilgisayarı kapat tuşuna bastıktan sonra tamamen kapanması 1 dakikayı bulabiliyor. Dizüstü bilgisayarların işlemciyi soğutmak için yaptığı genel bir durum mu yoksa çok daha erken mi kapanması gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır hocam genel bir durum değil. Ben de 2 senedir dizüstü kullanıyorum (Tulpar T7 V21.1) ama sıcaklığı çok yüksek olduğu zamanlarda bile kapanma süresi değişmiyor. Kapatmadan önce güncelleme mi yapmaya çalışıyor acaba? Bir de arkadaşın belirttiği gibi HD Tune ya da benzeri bir uygulama ile SSD'nin sağlık durumunu kontrol etmenizde fayda var.

sabit disklerinizin sağlık durumlarını bi kontrol eder misiniz öncelikle ondan emin olalı

Hayır hocam genel bir durum değil. Ben de 2 senedir dizüstü kullanıyorum (Tulpar T7 V21.1) ama sıcaklığı çok yüksek olduğu zamanlarda bile kapanma süresi değişmiyor. Kapatmadan önce güncelleme mi yapmaya çalışıyor acaba? Bir de arkadaşın belirttiği gibi HD Tune ya da benzeri bir uygulama ile SSD'nin sağlık durumunu kontrol etmenizde fayda var.
Hd Tune uygulması ile kontrol ettim değerler şöyle: yazma için min: 463 mb/s, max 1329 mb/s, ortalama 1222 mb/s

Geri
Yukarı