Monster Abra serisinde düşük CPU kullanımı

Coolkaan123

Kilopat
Daha fazla  
Selam dostlar, 2 gün önce, Monster'dan Abra A5 v16.6.6 modelini satın aldım. Örneğin işlemciye yük bindiren oyunlardan, Valaront'ı indirdim. Oyuna girdiğimde direkt orta ayarlarda başlattı, FPS kilidi olarak 120'e sabitlenmiş. İşlemci'yi %50 - %60 arası kullanıp gidiyor, işlemci sıcaklığı'da 80'e dayanıyor. Undervolt yaptım direk, Frekans'ı 4.1'den 3.8'e çektim, ısı olayınıda çözdüm, fakat işlemciyi %100 kullanamıyor oyun. 1024x768'de 120 takılmış, silah menüsü açınca FPS düşüyor, geri kalan zamanlarda 2 Saat'de 108-120 FPS arası gidip geliyor, işlemci ısınsa Max 70 derececeyi görüyor. Ekran kartı'nı ellemedim, aşırı soğuk çalışıyor zaten. Ayrıca sistem kendi kafasına göre, FPS kilidi koymuş, 1650 Ti Sistem'de 120 FPS üstünü goremiyorum, bu durum CS1.6 içinde dahil.

Ayrıca arkadaşlar, kuzenimde i5-3470, HD5570, 6 GB RAM ile, 200 FPS alırken, benim bu sistem ile, 120'i geçemem insanı üzüyor. Diyeceksiniz toplama sistem alsaydın, bu fiyata çok iyi toplama sistem toplanırdı, ailem izin vermediği için sıkıntı.

Sistem özellikleri ise bu şekilde;
i5-10200H.
GTX 1650 Ti.
8 GB RAM.
500 GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS limitini kaldırsan da çok yukarıya çıkmaz FPS'in. İkinci bir RAM eklemen lazım. Veya monitöre bağlayıp oynarsan iyi bir fark oluyor FPS'te.

Vsync problemi sanırım. Oyun ayarlarında vsync i kapatın çünkü ekranı 120 hz.
Oyunun kendi ayarlarında kapalı. Nvdia denetim masasına bakacağım şimdi.
Kuzeniniz hangi ayarlarda oynuyor düşükte bile 200 vermez.
En düşük ayarlarda olduğunu söyledi.
FPS limitini kaldırsan da çok yukarıya çıkmaz FPS'in. İkinci bir RAM eklemen lazım. Veya monitöre bağlayıp oynarsan iyi bir fark oluyor FPS'te.
İlerleyen zamanlarda Leptop'un taksidi bitince, fazladan 8 GB Ram alacağım zaten. Videolarda leptop değilde, toplama sistemler daha yüksek veriyor FPS ben onu anlamadım maalesef. İşlemci ve Ekran Kartı 70 dereceye bile geçemiyor maalesef. Birazdan Nvdia Denetim masasını kurcalayıp geri dönüş sağlayacağım.

MoNsTeR PiŞmAnLıKtIR cılar gelir şimdi.
Pişmanlık değildir, İşlemciye belli bir undervolt yapınca, sıcaklığı düşüyor zaten.

Videolarda laptop değil de, toplama sistemler daha yüksek veriyor FPS. Ben onu anlamadım maalesef.
Bunun sebebi laptoplarda Optimus teknolojisini kullanmaları. Görüntüyü NVIDIA ekran kartı oluştursa da ekrana Intel bağlı olduğu için görüntüyü Intel veriyor. Bunun çözümü MUX switch özellikli bir laptop almak ya da harici ekrana bağlamak.

Bunun sebebi laptoplarda Optimus teknolojisini kullanmaları. Görüntüyü NVIDIA ekran kartı oluştursa da ekrana Intel bağlı olduğu için görüntüyü Intel veriyor. Bunun çözümü MUX switch özellikli bir laptop almak ya da harici ekrana bağlamak.
Denetim masasından, kare hızını kapattım, intel yüzünden perfonmans kaybım var bir nebze. Herkes için teşekkür ederim.
@Silinen üye hocam rahatsız ediyorum kusuruma bakmayın, harici ekran demiştiniz önceki mesajınızda. HDMİ ile bağlanılan bir monitör olsa işime yarar mı? Yada televizyon? Ayrıca denesem cihaza zarar gelir mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı