Monster Abra v17.1 kötü bir cihaz mı?

Bütün markaların ucuz modelleri sıkıntılıdır. Bazı markalar vardır bu sıkıntılar daha fazla olur. Artık senin şansına kalmış. Giderler ASUS alırlar kötü çıktı diye kimseye önermezler, giderler Monster alırlar iyi çıktı diye herkese önerirler.

Şu Klağavğhohoho (Clevo) kasasından üretilmiş laptoplardan almayın. Clevo neymiş ya, bilgisayarı bir indirsen menteşeleri tak diye kırılan bir malzeme o.
İnşallah öyle değildir knk bilgisayar stokları bitiyor yine kazıklı günler göz kırpıyor toptan bilgisayarsız kalmaktan korktum da açıkçası bir de knk harbiden şans benim abim Lenovo almıştı mal cayir çayır yaniyodu CS go da ne yaptıysak 150 yi geçmiyo anlamdım sentetik testlerde performans anlamında bir sorun görünmüyor ama gel görki pratikte yok o yüzden rast gele dicez artık 😭
RAM 16 olsa güzel olurdu ama yeter sizin için.
Keşke tek sıkıntı o olsa reis 🥲 onu hallederim ilerde diye planlanmıştım

Clevo, Tongfang gibi firmalar "barebone" cihaz üretirler. Satılacağı ülkede bu tarz bilgisayar satan hangi marka varsa onların adı basılır, yani "rebranded" olarak geçer. Aynı ürünü Türkiye'de Monster adıyla, başka ülkelerde XMG, Eluktronics gibi isimlerle görebilirsiniz. Bu adı geçen markalar sadece teknik destek kısmını sağlar. Onun dışında üretim, BIOS (ki genelde güncelleme çıktığı görülmez.), kontrol merkezi uygulaması gibi detaylar yine ilk üreticiye aittir. Barebone üreticilerinin kaliteli ürünleri de oluyor. Tabi alınan ürünün fiyatı, satıcı markanın tercihleri bunu belirliyor. Açıkçası eskiden Monster markasından memnun olanların sayısı daha fazlaydı. Şimdi popülerliği arttıkça seçtikleri cihazların kalitesi de düştü.

Ancak yine de bu tarz bilgisayarlarla MSI, ASUS gibi üreticilerin alt seviye cihazları arasında pek fark olduğunu düşünmüyorum. Örnek olarak ASUS TUF son serilerde toparlasa da ilk çıkardıkları bilgisayarlar, şimdi eleştirilen barebonelardan bile kötüydü.

Bütün markaların ucuz modelleri sıkıntılıdır. Bazı markalar vardır bu sıkıntılar daha fazla olur. Artık senin şansına gelmiş. Giderler ASUS alırlar kötü çıktı diye kimseye önermezler, giderler Monster alırlar iyi çıktı diye herkese önerirler.
Aynen biraz öyle 9 sene fln önce Casper Nirvana c500 almıştık yani akrabaların bı ağzıma sıçmadığı kaldı afedersin ama bilgisayar hâlâ taş gibi inanmazsın GTA 5 de high ayarlarda 30 FPS aliyo tomb rider yine aynı anlamadım ben de hayırlısı artık
Clevo, Tongfang gibi firmalar "barebone" cihaz üretirler. Satılacağı ülkede bu tarz bilgisayar satan hangi marka varsa onların adı basılır, yani "rebranded" olarak geçer. Aynı ürünü Türkiye'de Monster adıyla, başka ülkelerde XMG, Eluktronics gibi isimlerle görebilirsiniz. Bu adı geçen markalar sadece teknik destek kısmını sağlar. Onun dışında üretim, BIOS (ki genelde güncelleme çıktığı görülmez.), kontrol merkezi uygulaması gibi detaylar yine ilk üreticiye aittir. Barebone üreticilerinin kaliteli ürünleri de oluyor. Tabi alınan ürünün fiyatı, satıcı markanın tercihleri bunu belirliyor. Açıkçası eskiden Monster markasından memnun olanların sayısı daha fazlaydı. Şimdi popülerliği arttıkça seçtikleri cihazların kalitesi de düştü.

Ancak yine de bu tarz bilgisayarlarla MSI, ASUS gibi üreticilerin alt seviye cihazları arasında pek fark olduğunu düşünmüyorum. Örnek olarak ASUS TUF son serilerde toparlasa da ilk çıkardıkları bilgisayarlar, şimdi eleştirilen barebonelardan bile kötüydü.
Ha tmm onu biliyorum da bu kadar detaylı değil.tabi knk yani hangi marka olursa olsun giriş seviyesi serilerde muhakkak bı eksikliği oluyor.msi ın cayır cayır yanan laptopları var Lenovo yine aynı. Mecbur kalınca böyle bişi yaptık bakalım artık
Yine de herkese teşekkür ederim ilk kez konu açıyorum ilginiz için sağolun. Yakın gelecekte yine kapınızı çalabilirim iyi geceler 😅👋

Son düzenleme:
Clevo kasa kullanıyorum 3 aydır, ama hiçbir sorun ile karşılaşmadım lakin sorun yaşayan kişi sayısı çok.
Reiz sorun galiba sorun yaşamayanların bunu belirmemesi sürekli sorun yaşayan içindeki kini kustuğu için tirsiyoruz bizde 😅 bu konuyu açıkçası sorunsuz olanlar yazsın diye açtım

Reiz sorun galiba sorun yaşamayanların bunu belirmemesi sürekli sorun yaşayan içindeki kini kustuğu için tirsiyoruz bizde 😅 bu konuyu açıkçası sorunsuz olanlar yazsın diye açtım.

Bence sizde de çıkabilecek en büyük problem ölü piksel olacaktır ve bunun değişimi ilk 30 gün ücretsiz yapılıyor yani bir korkunuz olmasın zaten laptop geldiğinde beğenmezseniz ilk 15 gün iade de edebilirsiniz.

Sizi iyi anlıyorum hocam benzer duyguları ben de yaşamıştım. Dediğiniz ürünü yaklaşık 1 ay önce hepsiburada da 7800 e görüp sipariş vermiştim daha sonra yorumları görünce içime kurt düştü ve siparişi iptal edip asus rog strix aldım.

İnsan bir alete 8-9 bin verince onu dertsiz tasasız kullanmak istiyor daha sipariş verir vermez inşallah sıkıntısız ürün gönderirler diye dua etmek hoş bir his değil. Ha ne oldu 3050 ekran kartı yerine 1650 e düştüm ama en azından soğutması olsun kasa kalitesi olsun sıkıntısız geleceğinin verdiği güven hissi olsun beni mutlu etti. En azından artık kafam rahat laptop servisleriyle müşteri hizmetleriyle yüz göz olmak zorunda değilim.

Bence sizde de çıkabilecek en büyük problem ölü piksel olacaktır ve bunun değişimi ilk 30 gün ücretsiz yapılıyor yani bir korkunuz olmasın zaten laptop geldiğinde beğenmezseniz ilk 15 gün iade de edebilirsiniz.
Aynen sadece Zaman kaybı olur ki ondan korkuyorum.Uğraşmak istemiyorum zaten geç kaldım bir de yeni gördüm 30 Ekim de kargoya verilecek yazıyor sanıyorum stok sıkıntısı var

Yeni konular

Geri
Yukarı