Monster Aryond A27 V1.1 incelemesi

Monitörü kullandığım ayarlar:
Parlaklık:60 Kontrast:74 Black Boost:55 Gamma:2.0 MPRT:Açık Netlik:75 Overdrive:Orta
Birçok VA panelde olduğu gibi yüksek GtG süresine sahip. Bu olay siyahların arkasında siyah bir iz bırakmasına yol açıyor. Bunu birazda olsa Black Boost'u 55'e ve Gamma'yı 2.0'ye alarak önleyebildim. Ama hala benim için tercih etmeme nedenlerinden biri.
Overshoot diğer bir adıyla corona yani ters ghosting olayı var. Renkler de arkasında iz bırakıyor. (Overdrive'dan bağımsız)
(Bahsettiğim bu iki olay olunca 240Hz olmasının bana göre bir anlamı kalmıyor.)
G-Sync düzgün çalışmıyor. Firma G-Sync olduğunu iddia ediyor ama NVIDIA bunu kabul etmiyor. Düzgün çalışmayabilir diyor ve düzgün çalışmıyor.
Adaptör dahili değil, brick tip. Bu benim için problem değil ama Brick'ten monitöre olan kablo 1 metre. Dolayısıyla kutuyu yere koyunca monitöre kablo yetişmiyordu. Keşke 1.5 metre olsaymış.
Standı güzeldi, size istediğiniz gibi ayarlama olanağı sunuyor.
Renkleri iyi. Windows sayesinde monitörü kalibre etmenizi öneririm. Bu konuda problemi yok.
Fotoğrafı 240FPS slow motion ile çektim. (Kameranın da biraz kusuru var) Test: BlurBusters sitesinin ghosting testi.
Sormak istediğiniz bir soru varsa lütfen sorun cevaplamak isterim.
HDR hakkında pek bir bilgim yok. HDMI üzerinden kullanma şansı buldum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201125-160747~2.png
    Screenshot_20201125-160747~2.png
    327,2 KB · Görüntüleme: 247
Son düzenleme:
Hocam gayet güzel incelemişsiniz. Ghosting testini atmanız iyi olmuş. Monster laptoplarda genelde ölü piksel oluyor öyle bir sorun yaşadınız mı?

Overshoot diğer bir adıyla corona yani ters ghosting olayı var.

Bir de bunu açıklayabilir misiniz hiç duymamıştım da.

Hocam gayet güzel incelemişsiniz. Ghosting testini atmanız iyi olmuş. Monster laptoplarda genelde ölü piksel oluyor öyle bir sorun yaşadınız mı?
Ölü piksel bir ürün hatasıdır, garanti kapsamına girer. Değişim yapmak zorundalar eğer böyle birşey çıkarsa. Bence çok dert edilmemeli bu konu. Hayır yoktu.
Bir de bunu açıklayabilir misiniz hiç duymamıştım da.
Overdrive ayarını abarttığımızda daha çok ortaya çıkan bir problem. Overdrive'dan bağımsız renkler arkalarında iz bırakıyor.

Son düzenleme:
Monitörü kullandığım ayarlar:
Parlaklık:60 Kontrast:74 Black Boost:55 Gamma:2.0 MPRT:Açık Netlik:75 Overdrive:Orta
Birçok VA panelde olduğu gibi yüksek GtG süresine sahip. Bu olay siyahların arkasında siyah bir iz bırakmasına yol açıyor. Bunu birazda olsa Black Boost'u 55'e ve Gamma'yı 2.0'ye alarak önleyebildim. Ama hala benim için tercih etmeme nedenlerinden biri.
Overshoot diğer bir adıyla corona yani ters ghosting olayı var. Renkler de arkasında iz bırakıyor. (Overdrive'dan bağımsız)
(Bahsettiğim bu iki olay olunca 240Hz olmasının bana göre bir anlamı kalmıyor.)
G-Sync düzgün çalışmıyor. Firma G-Sync olduğunu iddia ediyor ama NVIDIA bunu kabul etmiyor. Düzgün çalışmayabilir diyor ve düzgün çalışmıyor.
Adaptör dahili değil, brick tip. Bu benim için problem değil ama Brick'ten monitöre olan kablo 1 metre. Dolayısıyla kutuyu yere koyunca monitöre kablo yetişmiyordu. Keşke 1.5 metre olsaymış.
Standı güzeldi, size istediğiniz gibi ayarlama olanağı sunuyor.
Renkleri iyi. Windows sayesinde monitörü kalibre etmenizi öneririm. Bu konuda problemi yok.
Fotoğrafı 240FPS slow motion ile çektim. (Kameranın da biraz kusuru var) Test: BlurBusters sitesinin ghosting testi.
Sormak istediğiniz bir soru varsa lütfen sorun cevaplamak isterim.
HDR hakkında pek bir bilgim yok. HDMI üzerinden kullanma şansı buldum.
Bende msı mag 272c monitörden monster monitöre geçmeyi düşünüyordum.
Ufo mprt testte bende 5.6 ms var.
Monster monitörde kaç ms alıyorsunuz ?

Bende msı mag 272c monitörden monster monitöre geçmeyi düşünüyordum.
Ufo mprt testte bende 5.6 ms var.
Monster monitörde kaç ms alıyorsunuz ?
O test öyle çalışmıyor sanırım. Monitörümü değiştirdim. Şuan LG 27GL650F-B kullanıyorum. Gayet de memnunum. Herhangi bir problemi yok. Kağıt üstündeki değerlere çok kanmayın. İmkanınız varsa gidin test edin, ne demek istediğimi anlarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı