Monster Aryond A32 alınır mı?

Bütçe
2500

techno7313

Hectopat
Fiyatına göre özellikleri fiyatına göre aşırı iyi geldi. 144 Hz 1080p monitörlerden ucuza 1440p 165 Hz olarak satılıyor. 3060 Ti ekran kartı ile kullanacağım için G-Sync olması da ayrı bir avantaj yine bu fiyata G-Sync olan çok az monitör var. Ghosting problemi olduğu yazılmış birkaç yerde fakat ayarları değiştirerek çoğu kişi bu problemi çözmüş. Monitöre çok para vermek istemiyorum acaba bu model işimi görür mü? Gördüğüm eksikleri VA panel olması ve Ghosting başka bir sorun gözüküyor mu?

Hepsiburada Monster A32

Monsterin kendi sitesi

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu monitörü araştırdığım kadarıyla, kullanıp çok memnun olan da var, kullanıp bulutlanma sorunları olanlar, hafifçe çarptım paneli çok dayanıksızmış hemen kırıldı diyen de var. Ben anlamadım iyi mi kötü mü... Paneli Samsung paneliymiş.

27" 240 Hz modelini Technopat incelemiş;
Monster Aryond A27 V1.1 240 Hz Oyuncu Monitörü İncelemesi

32 inch 1440 p ye 1080p ile aynı görüntüyü verir yazmışlar 1-2 yerde boyutundan dolayı o kadar fark olur mu gerçekten 32 inch olması kötü mü?

Aynı görüntüyü vermez de, aman aman bir farkta olmaz gibi bir şey.
Boyutu 82 ekran televizyon hocam. Ne kadar mesafeden kullanacaksın ona bağlı. Ben CS:GO oynuyorum mesela 24" üstü kullanamıyorum, takip edemiyorum. 32" biraz yüksek. Uzakta kullanıcam ben, refleks oyunlarıyla çok işim yok derseniz güzel olabilir.

Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Ek olarak Monster Aryond A32 v1.1 Ghosting durumu

Çok teşekkürler konunuz çok faydalı oldu. Sanırım uzun süredir kullanıyorsunuz 32 inç olması görüntü açısından bir eksi mi sizce peki? Daha küçük 1440p bir monitör ile arasında görüntü kalitesi olarak bir fark göze çarpar mı yoksa küçük sayısal farklar mı sadece? 165 Hertz DP ile kullanırım muhtemelen 3060 Ti kartım yeterli olur bunun için.
Bir de monitörün kolay hasarlanabildiği doğru mu? En ufak sarsıntıda kırılır çerçevesi çok kalitesiz tarzı şeyler yazılmıştı.

Daha küçük 1440p bir monitör ile arasında görüntü kalitesi olarak bir fark göze çarpar mı yoksa küçük sayısal farklar mı sadece?
Şahsi fikrim gözle görülür bir fark yok ama 32 inç kullandıktan sonra diğer monitörler küçük gelmeye başladı. Ayrıca görüntü çamur gibi olacak diyenleri aldırış etmeyiniz gayet yeterli kalitede renk ve görüntü verebiliyor.
Bir de monitörün kolay hasarlanabildiği doğru mu? En ufak sarsıntıda kırılır çerçevesi çok kalitesiz tarzı şeyler yazılmıştı.
Ucu açık bir soru bu ama şöyle söyleyeyim 2-3 defa uzun yolculuk geçirdi arabamda sürekli yer değişti fakat bir hasar almadı. Sert bir darbe alırsa elbet hasar alacaktır bu da normal bir şey.
Ek olarak şansınız varsa Monster mağzalarında canlı olarak görebilirsiniz.

Şahsi fikrim gözle görülür bir fark yok ama 32 inç kullandıktan sonra diğer monitörler küçük gelmeye başladı. Ayrıca görüntü çamur gibi olacak diyenleri aldırış etmeyiniz gayet yeterli kalitede renk ve görüntü verebiliyor.

Ucu açık bir soru bu ama şöyle söyleyeyim 2-3 defa uzun yolculuk geçirdi arabamda sürekli yer değişti fakat bir hasar almadı. Sert bir darbe alırsa elbet hasar alacaktır bu da normal bir şey.
Ek olarak şansınız varsa Monster mağzalarında canlı olarak görebilirsiniz.

Teşekkürler tekrardan masanın üstünde sabit durur zaten uzun yolculukda hasar görmeyen cihaz sabit dururken de hasar görmez muhtemelen :) fiyatını takip ediyorum bir umut belki iner diye inmezse de hafta içinde sipariş geçeceğim yine de teşekkürler tüm bilgiler için :)

Monitör konusunda önce boyuta karar vereceksiniz. Boyutu seçerken de kullanım alışkanlıklarınıza bakacaksınız.
32" tavsiyesi isteyen kişiye neden 32" diye sormak yerine 24, 27 inç monitör tavsiye ediliyor.
Hiç kullanamadığı monitör veya ürünlerle ilgili bilirkişi gibi yorum-tavsiyelerde bulunuyorlar.
Yaklaşık 3 seneden fazladır 32" monitör kullanıyorum.

Rekabetçi oyunlarda zor olabilir büyük olması ama benim gibi keyfine oyun oynayan, film dizi video izleyen, renk kalitesi iyi olsun ama birazda hızlı tepki veren oyuna da yaktın bir monitör olsun derseniz, bu fiyata daha iyisi yok.

En çok eleştirilen nokta ghosting konusu. VA panel monitör incelemelerine bakın, sponsorlu incelemeler harici ghosting sıfır diyebilen var mı bakalım?

32" monitörde 1080P görüntü çamurdur. 2K çözünürlük idealdir. 4K çözünürlük süperdir, eğer destekleyecek ekran kartın varsa.
32" de görüntü çöptür diyenler muhtemelen 2K panelde, ekran kartı desteklemediği için oyunları 720P veya 1080P de oynamaya çalışıyor. 24" FHD monitörde 720P de oyun açın o da çamur gibi olacaktır.

2K monitör almadan önce ekran kartınızın performansına ve oynadığınız oyunlara göre değerlendirme yapın derim.

Monsterdan önce 75hz 2K 32" monitörde RX580 ile orta ayarlarda 60 FPS civarında PUBG oynayabiliyordum. Simülasyon ve hikayeli oyunlarda hiçbir zaman sorun yaşamadım.(örnek olması açısında bunu da eklemek istedim.)

Yeni konular

Geri
Yukarı