Monster Aryond v1.1 A32 ghosting

ylmz07

Hectopat
PES oynarken görüntü sağa ya da sola doğru kayarken tersi yöne ani dönüşlerde oyuncuların arkasında ışık izi oluşuyor. Bunun resmini çekemedim. Ancak masaüstünde siyah bir pencereyi sürüklerken çıkan izi ve fare imlecini çektim. Monitörde ghosting sorunu var mı? Yoksa bu VA panellerin genel sorunu mu? Eğer varsa 14 gün geçmeden iade edeceğim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

1615726943331.jpg

1615726943343.jpg

1615726943353.jpg

1615726943363.jpg

1615726943373.jpg

Bu kadar ghosting olması çok anormal değil mi? VA panellerin genel sorunu fakat bu bana bir tık fazlaymış gibi geldi. En iyisi iade etmeniz.
daha önce 19 inç eski bir monitör kullanıyordum yeni monitörlerle ilgili bir deneyimim olmadı onun için karşılaştırma yapamıyorum pek.
İade edince yerine 2k olarak ne önerirsiniz.

daha önce 19 inç eski bir monitör kullanıyordum yeni monitörlerle ilgili bir deneyimim olmadı onun için karşılaştırma yapamıyorum pek.
İade edince yerine 2k olarak ne önerirsiniz.
Onun için yeni bir öneri konusu açarsanız daha iyi olur. Ben, Aryond A27 kullanıyorum fakat hiç bu kadar ghosting olduğunu görmemiştim.

Onun için yeni bir öneri konusu açarsanız daha iyi olur. Ben, Aryond A27 kullanıyorum fakat hiç bu kadar ghosting olduğunu görmemiştim.
acaba ayarlarda mı sorun var dedim mprt , overdrive hepsini denedim ancak o ayarları etkinleştirince ghosting daha da arttı.
İade işlemini yapınca açayım diğer konuyu. Teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle konuya açıklık getirmek istiyorum. VA Panellerin çoğunda malesef ghosting problemi mevcut. Buna bir çözümde ben sunmak isterim. Hiç monitörün ayarlarını değiştiştirmeden HDR dahi açık olacak şekilde ghosting'i azaltmanın bir yoluda nvdia denetim masasında şu ayarı yaparak gerçekleştirilebilir. Uzun uğraşlar sonucu katlanılabilir bir ayar bulabildik. Bu fiyat aralığında farklı bir seçenek ne yazık ki yok Samsung Oddysey gibi monitörler ne yazık ki pahalılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı