Monster bilgisayar varken MacBook alınır mı?

Auteur

Hectopat
Merhabalar, elimde Monster notebook var, video editleme vesaire gibi işlerde kullanıyorum. İşimi gören bir bilgisayar aslında. Uzun zamandır bir MacBook merakında var almak istiyorum. Geçen gün Troy'da bir indiririm gördüm, sevgililer günü + öğrenci indirimi 2019 1,4 GHz giriş seviyesi MacBook Pro 8500 TL’ye geliyor. MacBook’u alırsam video editleme işlemlerinde kullanacağım yine ama özellikle güvenlik açısında programları lisanslı kullanacağım. Elimde + bir güvenli bilgisayar olsun istiyorum. Ama öğrenci halleri malum bilgisayara o kadar para verip de programları da satın alma ihtimalim şimdilik yok. Sizce ne yapayım? Bu indirimi kaçırmadan alayım mı, yoksa biraz daha bekleyeyim mi? Şimdilik alacak olsam bilgisayarı, yine bütün işlerimi Monster'da halledeceğim gibi, bu durumda “MacBook’u al şu yönde de kullanırsın” diyeceğiniz bir taraf var mı? Önerilerinizi bekliyorum.

Alacağınız model 128 GB'lık model sanırım. Eğer öyleyse tavsiye etmem, video editliyormuşsunuz büyük sıkıntı yaşayacağınızı düşünüyorum. Bana soracak olursanız en az 250 GB ile başlamak gerek. Apple niye hâlâ 128 GB seçeneği koyar onu da anlayabilmiş değilim..

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı